Şiirimizde Ortadoğu

Temmuz Yayınları

Ali Emre

90,00 TL
63,90 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
26,10 TL
Şiirimizde Ortadoğu Hakkında Bilgiler
Türü: Araştıma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 174
ISBN: 3990000085414
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Ali Emre
Ali Emre
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Şiirimizde Ortadoğu Kısa Özet

    Ali Emre’nin yeni kitabı Şiirimizde Ortadoğu, dini, tarihî ve kültürel bağlarla bütünleştiğimiz önemli ve sancılı bir coğrafya parçasında yaşananların şiirimizdeki yansımalarını göstermeyi amaçlayan bir çalışma. Temmuz Kitap etiketiyle yayımlanan inceleme, 174 sayfa.

    Genel tespit ve yorumların yanı sıra, 1950’lerden günümüze dek uzanan bir süreçte, çok sayıda şairin bu konudaki tanıklığı örnekler eşliğinde gözler önüne seriliyor kitapta. Nazım Hikmet, Attila İlhan, 2. Yeni şairleri, Sezai Karakoç, Nuri Pakdil, Cahit Zarifoğlu, Erdem Bayazıt, Arif Ay, Cahit Koytak, Metin Önal Mengüşoğlu gibi şairlerin yanı sıra son dönem şiirine de ağırlıklı bir yer veriliyor.

    Konuya çeşitli yönleriyle eğilen daha önceki çalışmalara dikkat çekmeyi de ihmal etmeyen Ali Emre; Filistin, Mısır, Kuzey Afrika, Afganistan, Gazze, Guantanamo, Irak ve Suriye başta olmak üzere farklı coğrafya parçalarındaki gelişmelere, acı ve sevinçlere, yıkımlara ve beklentilere şiirin içinden söz alarak değiniyor. Zaman zaman fotoğrafların da kullanıldığı kitabın sonunda Ortadoğu’nun son yüzyılını özetleyen bir tarihçe de var.

  • 2. Hamur

Şiirimizde Ortadoğu Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.