sadsad x
asdasd

Şiirden İki Aylık Şiir Dergisi Sayı: 49 Eylül - Ekim 2018

Şiirden Yayıncılık

Kolektif

15,00 TL
10,50 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
4,50 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Şiirden İki Aylık Şiir Dergisi Sayı: 49 Eylül - Ekim 2018 Hakkında Bilgiler
Türü: Periyodik Edebiyat Kitapları
Sayfa Sayısı: 74
ISBN: 3990000030559
Kapak: Ciltsiz
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Şiirden İki Aylık Şiir Dergisi Sayı: 49 Eylül - Ekim 2018 Kısa Özet

  Şiirden Dergi bu sayıda yine şiir üstüne daha çok yazıya yer verdi. Okumaya başlayanların uzun saatlerini alacak gözüküyor dergi.

  Bu sayısında da Şiirden yine diğer dergilerin yer verdiğinden daha fazla şaire ve şiirine yer veriyor.
  İlk dosya *Şairin Hayatı Şiire Dahildir*. Şiirden konuyu masaya yatırıyor. Celâl Soycan, Metin Cengiz, Hayri K. Yetik ve Gökhan Cengizhan yazıları/cevapları ile konuya açıklık getiriyorlar. Yine ülkemizde hiç işlenmemiş, ülkemiz şiirine farklı bakmanın yollarını açacak bir konuyu daha masaya yatırarak şiir ortamını konuyu düşünmeye teşvik etmiş oldu böylece Şiirden. Şairlerin şiir yazdıkları ortam üzerine yoğunlaşmaları, yaptıkları iş hakkında kavramsal düşünmelerinin önemi daha iyi görülüyor.

  İkinci dosya şair ve yazar Tamer Öncül’ün şiiri üstüne. Esma Özlen soruları sordu, Zeki Ali ve Christos Hadjıpapas şiirini değerlendirdiler.

  Özdemir İnce’nin Yannis Ritsos ve şiiri hakkında yazdığı yazı bu sayıya farklı bir zenginlik katıyor.

  Bu sayıda Cemil Okyay’ın kaleminden Yavuz Özdem üstüne bir yazı da yer aldı.

  Ogün Kaymak’ın Kıbrıslı şair *Rıdvan Arifoğlu Şiiri üzerine Ekseninde Kubik Şiirin Olanaklarını Duşunmek* adlı yazısı ise bizleri düşünmeye sevk ediyor.

  Doğan Fuat bu sayıda Müesser Yeniay ile Onur Behramoğlu’nun şiirlerini değerlendiriyor. Tekrar etmeye gerek bile yok ama ısrarlı olmak açısından, evet: İyi gidiyor Doğan Fuat.

  Onur Akyıl’ın Cocuk Şairler Bolumu ise dergiyi ayrıca zenginleştiriyor. Bu sayının şairleri: Yannis Ritsos, Avoth Yeşurun, Anna Maria Farabbi, Sergey Tulaev, Renata Cygan, Şimon Adaf, Rima Re, Nadija Rebronja, Mani Mohan Mehta, Salih Mercanoğlu, Oya Uysal, Zeynel Çok, Jenan Selçuk, Soner Dembirbaş, Efe Duyan, Senem Gökel, Müesser Yeniay, Kevser Atay, Ruhsan İskifoğlu, Tuğçe Tekhanlı, Selenay Kübra Koçer, Eylem Bayar, Hüseyin Bahça, Züleyha Tahiroğlu, Muhammed Yakupi, Özgür Kıvanç, Ahmet Uçar, Onur Koca, Nur Katı, Çağın Özbilgi, Yunus Karakoyun, Gizem Türkmen.

  Bu sayının çevirmenleri: Özdemir İnce, Alper Sarıbaş, Ali Tirali, Oktay Hacimusali, Yeliz Altunel, Çağla Meknuze, Elvir Muratoglu, Gizem Demet Sever, Müesser Yeniay.

  Dergiye şiir gönderen ve şiirlerinin yayımlanmasını bekleyen şair arkadaşlarımızın bizleri anlayacağını umuyoruz.

  Her sayıda yaklaşık aynı sayıda şaire yer vermek derginin şiirimizde önemini de gösteriyor. Mevcut dergilerin hiçbirinde bu kadar nitelikli şiir yer almıyor. Bunu da belirtmek isteriz. Şiirden Dergisi’nde şiiri yayımlamanın şiir yolunda önemli bir çıta atlandığı anlamına geldiği yolundaki düşüncelerin doğruluğu da görülüyor.

Şiirden İki Aylık Şiir Dergisi Sayı: 49 Eylül - Ekim 2018 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.