sadsad x
asdasd

Sıfır Beden Cehennemi

Altın Kitaplar

Sarai Walker

24,00 TL
18,00 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
6,00 TL
Sıfır Beden Cehennemi Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 358
ISBN: 9789752121720
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Sarai Walker
Sarai Walker
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Sıfır Beden Cehennemi Kısa Özet

  "Parlak renkler giyiyor, bu bedende olduğum için özür dilemeyi reddediyorum."

  Alicia Kettle, namı diğer Balkabağı, küçüklüğünden beri kilolarındankurtulmak için büyük çaba sarf etmekte, zayıf olacağı bir geleceğin hayalini kurmaktadır; öyle mutsuz ve yalnızdır ki, "hep cenazeye gidiyormuş gibi" görünür. Fakat bir gün, renkli çoraplar giyen koca gözlü bir kız Leeta onun rutinini de düşüncelerini de değiştirecektir. Leeta aracılığıyla bir kadın kolektifiyle bağ kuran Balkabağı`nın yaşadığı dönüşüm süreci, Amerika ve İngiltere başta olmak üzere Batı metropollerini sarsan "Jennifer" eylemleriyle de kesişecektir.

  Erkek egemen sistemin kadın bedenini ve cinselliğini metalaştıran, onu yalnızca seks nesnesi olarak gören yapısında büyük gedikler açmaya başlayan bu eylemlerin kimler tarafından yapıldığı bilinmemekle birlikte, cezalandırılan kişilerin üzerinden çıkan kağıtlarda "Jennifer" yazmaktadır. Şiddetin dozunu giderek artıran "Jennifer hareketi"nin eylemleri, artık kadınlara ve çocuklara yönelik şiddete, taciz ve tecavüze karşı intikam saldırılarını da içermeye başlamıştır.

  Erkek egemen sistem, pimi çekilmiş bir el bombası gibi patlayan bu yıkıcı öfke karşısında diken üstündedir.

  Sıfır Beden Cehennemi, son yıllarda hızla yayılan beden, estetik, moda ve diyet ekonomisiyle; taciz, tecavüz ve çocuk istismarı gerçekliğiyle hesaplaşmaya girişen radikal bir metin olduğu kadar, sistemin dayattığı güzellik algısına sert ve etkili bir itiraz olarak da okunabilir.

 • 2. Hamur

Sıfır Beden Cehennemi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.