Kategoriler x

Çocuk Kitapları »

Edebiyat Kitapları »

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar »

Gezi ve Rehber Kitapları »

Hobi & Oyuncak »

Kırtasiye »

KPSS Kitapları »

Psikolojik Kitaplar »

Sağlık Kitapları »

Tarih Kitapları »

Tüm Kategoriler »

Yayınevi Listesi »

Yazar Listesi »

Sezai Karakoç'la Kırk Saat

50,00 TL
33,50 TL

İnsanların ve toplumların büyüklüğü, yeni çözümler bulma yeteneğiyle orantılıdır. Bunun için o toplumlarda ses getiren büyük düşünür ve şairlerin ortaya çıkması ve karmaşık olan problemlere çözüm bulmasıyla sıkıntılar sona ermiş olur. Çağımızın büyük düşünürü Sezai Karakoç, uzun yıllar yazdığı efsanevi şiiri *Monna Rosa* ile hep gündemde tutuldu. Oysaki bu şiirin ötesinde onun düşünürlük yönü, çok daha baskındır ve toplumun karşılaştığı problemleri çözecek niteliktedir.

Bu eserde, Karakoç’un çeşitli konulardaki görüş ve düşünceleri, derli toplu ve kaynak olarak kendi eserleri gösterilmek suretiyle yazılmış, açıklanmış, irdelenmiş ve kelime kalıplarına dökülmüştür. Birçok konuda O’nun düşüncelerini öğrenmek isteyenlerin başucu bir eser olarak bulunduracakları ve gerektiğinde müracaat edecekleri bir özet niteliğindedir.

Her yaştan ve her kesimden insanların rahatlıkla okuyup yararlanacakları bu eser, bir toplumun, bütün manevi ve medeni varlığıyla kendi benliğine ayna tutmasına ve insanlık bütünü içinde idrak etmesine yardımcı olacaktır. İdeallerimizin, realiteyi mayalandıra mayanlandıra tarihin levhalarını ve kabartmalarını oluşturmada yardımcı olacak bir önemli ve temel eserdir Sezai Karakoç’la Kırk Saat…