Kategoriler x

Çocuk Kitapları »

Edebiyat Kitapları »

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar »

Gezi ve Rehber Kitapları »

Hobi & Oyuncak »

Kırtasiye »

KPSS Kitapları »

Psikolojik Kitaplar »

Sağlık Kitapları »

Tarih Kitapları »

Tüm Kategoriler »

Yayınevi Listesi »

Yazar Listesi »

Şeyh Hacı Fevzi Efendi

60,00 TL
40,20 TL

Şeyh Hacı Fevzi Efendi Erzincan’ın yetiştirdiği pek kıymetli bir tasavvuf ve devlet adamı, Hazret-i Peygamber neslinden gelen bir Seyyid ve Erzincan’da meskûn olan Terzi Baba Dergâhı’nın *son* postnişinidir. Erzurum ve Sivas Kongrelerinde saygınlığından hep en mühim vazifeleri deruhte etmiş ve Heyet-i Temsiliyye’ye de seçilmiştir. İstiklal Madalyası sahibi olan Hacı Fevzi Efendi, Erzincan’ın Birinci Dönem Bağımsız Milletvekili’dir.

Çalışmamızda Hacı Fevzi Efendi ile alakalı kapsamlı bir araştırma yapmaya gayret edildi. Osmanlı - Cumhuriyet arşivlerinden toparlanan belgeler, tarihi kaynaklardan hatıratlardan edinilen bilgi belge ve malumatlar Şeyh Efendi’nin akrabalarından tedarik edilen çok kıymetli fotoğraf, belge ve dokümanlarla harmanlandı. Sonuçta *Şeyh Hacı Fevzi Efendi* adını taşıyan bir biyografi kitabı ortaya çıktı.

Şeyh Fevzi Efendi ile ilgili bu özel fotoğraf ve belgeler *ilk kez* yayınlanmaktadır.

Eser okunduğunda; hem tasavvufun ruhu dinlendiren mistik havası teneffüs edilecek, buna mukabil aynı zamanda son devir Osmanlı ve Milli Mücâdele Tarihi’nin bazı sayfalarında da dolaşılacaktır.