sadsad x
asdasd
Sevgi Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 144
ISBN: 9786050632514
Kapak: Ciltsiz
Hanne Orstavik
Hanne Orstavik
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Sevgi Kısa Özet

  Sevgi; buz gibi bir Norveç akşamında gecenin ıssızlığına hazırlanan küçük bir kasabada bir anne ile oğlunun gerilim yüklü hikâyesi!..

  Küçük bir Norveç kasabasında buz kesen bir akşamüstü. Dul anne Vibeke ile oğlu Jon, yeni taşındıkları banliyödeki evlerinden peş peşe çıkar. Vibeke kütüphaneye gidecek, Jon ise çekiliş biletlerini satmak için komşu evleri ziyaret edecektir. Anne-oğulun cephesinde her şey, kendi sıradanlığı içinde akıp gitmektedir. Ancak saatler boyu mesafeler arttıkça endişe ve huzursuzluk da büyür, tuhaf bir gerilime teslim oluruz. Anlık geçişlerle birbirine eklemlenen hikâyeyi soluk soluğa izlerken bir tek şeyi merak ederiz; Kader, Vibeke ile Jon için ördüğü ağın son ilmeğine hangi düğümü atmaya hazırlanmaktadır?

  Sevgi; incelikli hüznü, benzersiz gerilimi ve ters köşe finali ile çağdaş dünya edebiyatında bir Kuzey Yıldızı gibi ışıldıyor.

  "Minimalist yazının başyapıtı!" Süddeutsche Zeitung

  "Ørstavik, alabildiğine duru diliyle, ancak bir sinema filminin yaşatabileceği muhteşem bir gerilime imza atmış. Cümleler, tıpkı aralıksız yağan karın sessizce ve amansızca yığıldığı gibi bir diğerine bağlanıyor."

  The Guardian

  "Ørstavik'in duru ve enerjik cümleleri üzerinde kurduğu hâkimiyet, aşırı duygusallığı önlüyor... Muhteşem bir roman!" The New York Times

  "Yüz küsür sayfadan inanılmaz bir gizemli güç açığa çıkarmak! İşte Hanne Ørstavik'in yaşattığı mucize bu."

  La Repubblica

Sevgi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.