Kategoriler x

Çocuk Kitapları »

Edebiyat Kitapları »

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar »

Gezi ve Rehber Kitapları »

Hobi & Oyuncak »

Kırtasiye »

KPSS Kitapları »

Psikolojik Kitaplar »

Sağlık Kitapları »

Tarih Kitapları »

Tüm Kategoriler »

Yayınevi Listesi »

Yazar Listesi »

Seveceksen Radikal Sev

30,00 TL
19,50 TL

AKP, CHP’ye iki kez yenildi. Ben her iki kampanyayı da yapan kis¸iyim. CHP AKP’ye karşı ilk kez 2009’da Antalya’da seçim kazandı. O kampanya 2019’da yüzden fazla seçim bölgesine uyarlandı ve sonuç yine zafer oldu. İşin sırrı neydi? Veya her şey zaten göz önünde miydi?

*Seçimden sonra her biri kendi ülkelerinin ana akım medyasından çok fazla yabancı gazeteci benimle röportaj yaptı. Türkiye’de pek soran sorus¸turan olmadı. 2009 seçiminden sonra CHP’den kimse beni aramamıs¸tı, yine aramadı, bu açıdan bir tutarsızlık yok. 2009 seçiminden sonra AKP’den iki ayrı ekip benle toplamda bir haftadan uzun süre görüs¸tü ve neden yenildiklerini sorguladı, 2019’dan sonraysa bir tek AKP’li bile aramadı. Bu örnek CHP’nin neden kazandıgˆını açıklamıyor ama AKP’nin neden kaybettigˆini açıklıyor olabilir. Partiler kendi fanuslarında, kendi destanlarını yazarken Levent’ten metroya binen bir delikanlı, Kartal’da yas¸ayan sevgilisiyle bulus¸tu. Delikanlı etkiles¸imli tasarım okumak için I·talya’ya gidecekti, genç kız I·mam Hatip son sınıfta üniversiteye hazırlanıyordu. Caddebostan parkında tas¸ların üzerine oturdular ve denizi izlerken birbirlerine sımsıkı sarıldılar. Bu kitap tahrifli tarihten mamul kavanoz siyasetçileri için degˆil, sahilde sımsıkı sarılmıs¸ o gençler için yazıldı.*

Bir siyaset kitabı okuyacağımı sanıyordum. Türkiye için yazılmış bir aşk romanı ve aynı anda, her nasılsa, bir siyasal tarih ansiklopedisi okudum.

-Haluk Şahin