sadsad x
asdasd

Seta Yıllığı 2012

Seta Yayınları
27,78
18,06
%35 indirim
Seta Yıllığı 2012 Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 796
ISBN: 3990000025453
Boyut: 16 x 0
Kapak: Ciltsiz
Kolektif
Kolektif
Devamı
Kampanya

Seta Yıllığı 2012 Hakkında Yorumlar

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Seta Yıllığı 2012 Kısa Özet

  21. Yüzyılın ilk çeyreğinde bulunduğumuz şu günlerde Türkiye ve dünyada yaşanan siyasi ekonomik ve toplumsal gelişmeler öznümüzdeki on yılların kaderini de etkileyecek dönüşümleri beraberinde getiriyor. 2012 yılı da bu anlamda oldukça hareketli geçti. Türkiye'de özellikle son on yılda hız kazanan demokratikleşme çabaları yeni Anayasa yapım süreci Kürt meselesinin çözümü için atılan adımlar darbeler ve askeri vesayet ile hesaplaşma Mit Krizi özel yetkili mahkemelerin kaldırılması ilk ve orta öğretimde 4+4+4 modeline geçilmesi ve ekonomide yaşanan gelişmeler içeride önce çıkan başlıklar olurken dış politika ise Avrupa Birliği müzakere süreci Suriyedeki Baas rejimiyle yaşanan gerilim bölge ülkeleriyle ilişkiler bölgesel ve küresel aktörlük için atılan adımlar dikkat çekiciydi.

  Dünya siyasetinde ise Asya pasifik bölgesine kayan ABD - Çin mücadelesi ABD Başkanlık Seçimleri AB'de yaşanan iç siyasi çekişmler ile Euro bölgesine süren ekonomik kriz ve Suriye başta olmak üzere Ortadoğu ve Kuzey Afrika coğrafyasında Arap Baharının meydana getirdiği değişim dalgası karşısında yerel bölgesel ve küresel güç odaklarının belirleyici olabilmek adına yaptıkları politik hamleler yine 2012'nin öne çıkan başlıkları arasındaydı.

  Bu anlamda 2012 yılı gerek Türkiye gerekse dünya siyasetinin Ajandasının hayli kabarık olduğu bir yıldı. Bu yoğun ajandayı tutabilmek adına Seta yıl boyunca yayımladığı analiz rapor kitap formatında birçok basılı metnin yanısıra gazete ve dergi yazıları televizyon programları saha araştırmaları çatıştaylar ve yurtiçi dışında düzenlediği panel konferans ve sempozyumlar vasıtasıyla gelişmeler anlama yorumlama ve kayıt altına alma çabası oldu.

  Böylece ortaya geleceğin sosyal bilimcilerin projektörlerini en yoğun odaklayacakları dönemlerden biri olacağını söylemenin abartı olmayacağı 2012'nin önemli satırbaşlarından oluşan Seta 2012 Yıllığı çıktı. Önemli bir yılın notlarını tarihe düşmemize vesile olan bu çalışmanın ilgililere faydalı olması temennisiyle..

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.