sadsad x
asdasd

Sen Sanırdım Her Baharı

Artshop Yayıncılık
11,94
8,00
%33 indirim
Sen Sanırdım Her Baharı Hakkında Bilgiler
Türü: Şiir Kitapları
Sayfa Sayısı: 191
ISBN: 9789756038567
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Kolektif
Kolektif
Devamı
Kampanya

Sen Sanırdım Her Baharı Hakkında Yorumlar

  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Sen Sanırdım Her Baharı Kısa Özet

    Burada yer veremeyeceğimiz kadar çok olan şair kadın, yaşadıkları dönemler/yüzyılların sosyal yapısı da göz önüne alarak düşünürsek, şu soruyu aklımıza getiriyor; Erkek egemen bir ortamda, kadın olarak nasıl şiir dünyasında başarılı oldular veya varlık gösterebildiler? İkincilikten kadın-erkek ayrımcılığından, ataerkilikten, dini baskıdan ve izole edilmekten nasıl kurtulabildiler? Bu koşullarda seslerini nasıl duyurabildiler? Bunun yanıtı pek çok tarihi yaklaşım ve teoride bulunabilir.

    Bu çalışma bugün yaşayan İngiliz kadın şairlerinden bir demet yapıp Türk okurlarına sunmayı amaçlamaktadır. Bu çalısmada şairlerin seçiminde göz önünde bulundurduğumuz en önemli kriter: günümüzde hayatta olmaları ve şiir dünyasında varlıklarını kanıtlamış olmalarıdır. İlgi ve bilgi alanı Ingiliz şiiri olanların dışında da sadece şiire ilgi duyan şiir severleri de hedeflemektedir. Yararlı olacağını umut ediyoruz.

    Artshop Yayıncılık Figun Dinçer ve Ayten Mutlu'nun titizlikle hazırladıkları bu seçkiyi okurlarına sunmaktan kıvanç duyar.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.