sadsad x
asdasd
5,56 TL
5,00 TL
%10 indirim
Kazancınız
:
0,56 TL
Sel Hakkında Bilgiler
Türü: Fotoğraf, Sinema, Tiyatro Kitapları
Sayfa Sayısı: 93
ISBN: 9786058493230
Kapak: Ciltsiz
Hakan Alyanak
Hakan Alyanak
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Sel Kısa Özet

  1971 yılında Bursa'nın Yıldırım ilçesine bağlı Sinandede mahallesinde doğan yazarımız, ilk ve orta öğrenimini Bursa'da tamamladıktan sonra 1994 yılında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Makine Bölümüne başladı.

  Üniversite yıllarında kültür ve sanatla iç içe olan yazarımız tüm sosyal faaliyetlerini tiyatro üzerine yoğunlaştırdı. Üç farklı tiyatro eserinde farklı karakterlerde sahneye çıkan yazarımız o yıllarda seyirci ile buluşup  sahnenin tozunu yutmuştur.

  Oynadığı oyunlardan Kafkas Demeğinin katkılarıyla sergilenen ve Çeçenistan'daki trajik olayları konu alan "Dudayev Ölmedi" adlı tiyatro eserinde Dudayev'in koruması Leça rolü onu çok etkilemiştir.

  Üniversite yıllarındaki sahne deneyimi, yazarımızı tiyatro eseri yazmaya teşvik etmiş ve "Sel" adını verdiği bu tiyatro eserini ortaya çıkarmıştır.

  Hakan alyanak'ın ilk denemesi olan bu eser, üniversite yıllarından sonra hayat bulmuş hatta yirmi beş kişilik ekibi ile ezber ve prova aşamaları tamamlanmış fakat maddi sebeblerden dolayı maalesef seyirci ile buluşamamıştır.

  Yazarımız üniversite ve askerlik döneminin ardından 1998 yılında Bursa Büyükşehir Belediyesi'nde göreve başlamıştır. Halen bu kurumda Makine İkmal Bakım Onarım Dairesi Başkanlığı, Ayniyat Şube Müdürlüğü'nde Makine Teknikeri olarak görev yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babası olan yazarımız, çalışma hayatı dışında edebiyatla da ilgilenmekte ve bir tiyatro eseri çalışması daha bulunmaktadır.

Sel Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.