sadsad x
asdasd

Seçmensiz Parti Seçimsiz Siyaset Olmaz

İskenderiye Yayınları
10,00 TL
8,00 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
2,00 TL
Seçmensiz Parti Seçimsiz Siyaset Olmaz Hakkında Bilgiler
Türü: Siyaset Bilimi Kitapları
Sayfa Sayısı: 160
ISBN: 9786059900010
Kapak: Ciltsiz
Murat Yakışan
Murat Yakışan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Seçmensiz Parti Seçimsiz Siyaset Olmaz Kısa Özet

    Demokrasi kavramı ve anlayışının Batılı dünyada ortaya çıkması ve buradaki tarihsel süreç içerisinde geldiği modern sistemden farklı olarak, Türk demokrasi tarihinin kat ettiği yolun küçümsenemeyeceğini ama Türk demokrasisinin önünde daha uzun bir yol olduğunu belirtmekte fayda vardır.

    Demokratik sistem ve kurumlarına ilişkin Batılı toplumların ve Türk toplumunun göstermiş olduğu saygı, inanç ve bunun seçmen davranışlarına yansıması noktasında büyük farklılıkların olması kaçınılmazdır. Gerçekten de çalışmamız sonucunda ortaya koymuş olduğumuz Türk seçmen davranışlarına etki eden unsurlar ve bu unsurların yoğunluğu çerçevesinde ortaya koymuş olduğumuz parametreler, Türkiye'de yapılan seçimleri değerlendirme imkanı vermiştir.

    2014 Yerel Seçimleri için uyguladığımız modelimizle seçim sonuçları arasında güçlü bir örtüşmenin de olduğunu gördük. Bilimsel çalışmaların uzun soluklu çalışmalar olduğunu göz önüne aldığımızda, ülkemizdeki yetkin ve birikimli üniversite kadrolarınca yapılacak daha detaylı ve daha çok sayıdaki çalışmalarla bu konunun hemen hemen tüm yönleriyle bilimsel temellere oturtulacağını düşünmekteyiz.

Seçmensiz Parti Seçimsiz Siyaset Olmaz Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.