sadsad x
asdasd
18,00 TL
13,50 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
4,50 TL
Seçme Sözler Hakkında Bilgiler
Türü: Politik Akım ve Hareket Kitapları
Sayfa Sayısı: 251
ISBN: 9789756790977
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2011
Mao Zedung
Mao Zedung
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Seçme Sözler Kısa Özet

  Mao`nun Seçme Sözleri yayımlandığı günden bu yana, en çok okunan, en çok dağıtılan, en çok sevilen ve aynı zamanda en çok nefret kazanan kitaplardan biri.

  Yazarı gibi bu kitapta; İyinin ve eşitliğin, ama aynı zamanda kötülüğün ve totalitarizmin simgesidir. Orta kuşak ve artık yaşlı sayılanlar bu eseri sembol adıyla yani Küçük Kırmızı Kitap başlığıyla hatırlatırlar.

  Çin`de 1966 yılında başlatılan Kültür Devriminin ve Avrupa`yı `saran` 1968 gençlik hareketlerinin arasındadır. Hem Batılı Marksistler hem de insan hakları savunucularının önemli ve saygın bir kesimine göre, tam da Kültür Devrimi`yle eş zamanlı yayımlanan Seçme Sözler ya da öteki namıyla Küçük Kırmızı Kitap, Mao`nun temsil ettiği Marksizm ve sosyalizm paradigmasındaki içkin totalitarizmin uygulanışlarını eksiksizce simgeliyordu. Bu tanım, soğuk savaş olarak bilinen dönemin eklemlendiği hümaniter ideolojiler aracılığıyla Batılı demokrasiler lehine genişleyerek, yaygın ve etkili bir kabul gördü.

  İlk yayımlanışının üstünden yaklaşık elli yıl geçen Seçme Sözler, Mao`nun düşüncelerinin ve Çin Devrimi`nin özeti ya da büyük ölçekli haritasıdır.

  Seçme Sözler ya da namı diğer Küçük Kırmızı Kitap, Batılı düşünceden ve ideolojilerinden uzaklaşmayı temsil eder ya da Zizek`in deyişiyle Mao`nun adı emekleriyle tarihsel gelişmenin görünmez özünü, arkaplanını sağlayan yüz milyonlarca adsız Üçüncü Dünya emekçisinin seferberliğini temsil eder.

 • 2. Hamur

Seçme Sözler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.