sadsad x
asdasd

Sayıştay Sınavlarına Hazırlık Konularına Göre Tasnif Edilmiş Tüm Sınav Soruları 2016

Pelikan Tıp Teknik Yayıncılık - Cesur Öztürk

Kolektif

54,00 TL
43,20 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
10,80 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Sayıştay Sınavlarına Hazırlık Konularına Göre Tasnif Edilmiş Tüm Sınav Soruları 2016 Hakkında Bilgiler
Türü: Kategorisiz Ürünler
Sayfa Sayısı: 1
ISBN: 9786059029704
Kapak: Ciltsiz
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Sayıştay Sınavlarına Hazırlık Konularına Göre Tasnif Edilmiş Tüm Sınav Soruları 2016 Kısa Özet

  Değerli Arkadaşlar,

  Kurum sınavları arasında nitelikli bir konuma sahip olan Sayıştay Denetçi Yardımcılığı (Aday) eleme sınavı, sınava giren tüm adayların başarılı sonuç almak için alın teri döktüğü bir sınavdır. Eleme sınavı esasında test, yazılı (klasik), mülakat aşamalarından oluşmaktadır. Eleme sınavının ilk aşaması test sınavıdır. Test sınavı ÖSYM yapmakta olup bu sınavda hangi konulardan soru sorulacağını Sayıştay Başkanlığı ile ÖSYM arasında yapılan protokolle belirlenmektedir.
  Test sınavında (ÖSYM ile yapılan protokol gereğince) Genel Yetenek Testi; Genel Kültür Testi; İktisat Testi; Maliye Testi; Hukuk Testinden oluşmaktadır.
  Test sınavında dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? Test sınavında başarı nasıl sağlanır ? Bu sınav, diğer test usulünde yapılan sınavlar (ÖSYM’nin gerçekleştirdiği veya diğer kurumların gerçekleştirdiği) için geçerli çalışma şeklinde olduğu gibi ancak bol soru çözülerek kazanılabilecek sınavdır. Çünkü test sınavında soruların yanı sıra süreyle de yarışılıyor olunmasıdır. Soruların sınav esnasında çözümlenmesi önemlidir; fakat asıl önemli olan nokta verilen süre içerisinde soruların cevabının yetiştirilecek olmasıdır. Bol soru çözülmesindeki temel amaç ÖSYM tarafından sorulacak soru formatına yaklaşmaktır. Yani hazırlık süreci içerisinde çözeceğimiz soru sayısının artması sınav esnasında adaylara soru aşinalığı ve pratik çözümler kazandıracaktır.

  Bu kitabın hazırlanmasının temel amacı siz Değerli Arkadaşlarımıza yol gösterici kaynaklardan birisinin olabilmesi içindir. Bu kitap içerisinde sorular cevaplandırılırken konu içerisinde anlam bütünlüğü sağlanmaya çalışılmıştır. Ayrıca ÖSYM tarafından önem atfedilen konular hakkında ek bilgi notları, konu bütünlüğü içerisinde yerini almıştır. Diğer taraftan soruların cevaplandırılmasında özellikle akademik dilden uzak durulmakla birlikte sade bir dil kullanılmış ve sorular en kolay şekilde adaylar tarafından anlaşılması sağlanmaya çalışılmıştır. Fakat konu içerisinde hazırlanan bazı sorular ZOR olarak hazırlanmıştır. Çünkü hazırlanan zor sorularla birlikte adayların ilgili konu hakkında en uç bilgilerin dahi öğrenebilmesi amaçlanmıştır.

  Kitabın hazırlanması sırasında seçilen dilin sade olması nedeniyle gözden kaçan bazı hatalar olmuş olabilir. Bu hataları, olumlu veya olumsuz eleştirilerinizi, tavsiyelerinizi ekonomiktahlil@hotmail.com adresine göndermeniz bizler açısından da çok önemlidir. Çünkü sizlerin bakış açısı bizler için farklı bakış açısı sağlayacaktır.

  Bu kitabın hazırlanması sürecinde emeği geçen tüm yazar arkadaşlara, dizgi ve yayın ekibine, tüm Pelikan Kitabevi çalışanlarına teşekkür ederiz.

  Ekim 2016

Sayıştay Sınavlarına Hazırlık Konularına Göre Tasnif Edilmiş Tüm Sınav Soruları 2016 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.