sadsad x
asdasd

Savunma Açısından 12 Eylül

Sergi Yayınevi
22,00 TL
15,62 TL
%29 indirim
Savunma Açısından 12 Eylül Hakkında Bilgiler
Türü: Türkiye Siyaseti ve Politikası Kitapları
Sayfa Sayısı: 302
ISBN: 9789753720021
Kapak: Ciltsiz
Kemal Kırlangıç
Kemal Kırlangıç
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Savunma Açısından 12 Eylül Kısa Özet

  Rençber bir babanın yedi çocuğunun ilki. 1939 yılında Malatya'nın Bahçebaşı Kasabasında doğdu. İlk öğrenimini Arslantepe İlkokulunda, orta öğrenimini Akçadağ İlköğretmen Okulun'da tamamladı. Ağrı'nın Tutak İlçesi Çelebaşı ve Aşağıkargalık Köyleri ile Malatya'nın Arapgir İlçesi Koru Köyü İlkokulunda ilkokul öğretmenliği yaptı. Dışardan Erzurum Eğitim Enstitüsü Edebiyat Bölümünü bitirerek, Malatya Arguvan Okulu'na atandı. Daha sonra Malatya Atatürk Ortaokulu, Mazgirt Akpazar Ortaokulu, İzmir'de Şirinyer Lisesi, Yirmiyedi Mayıs Akşam Ortaokulu, Güzelyalı Akşam Ortaokulu, Eşrefpaşa Akşam Ortaokulu, Beştepeler Lisesi'nde öğretmenlik yaptı. Buradan emekli.

  Malatya Turan Emeksiz Lisesi'nde fark derslerini evrerek Ankara Hukuk Fakültesine kaydoldu. Bu fakülteyi de dışardan bitirdi.

  Arguvan Öğretmenler Derneği Başkanlığı, Arguvan ve Malatya TÖS Bakanlığı yaptı. TÖS davasından tutuklanarak ayrgılandı, aklandı.

  Halen İzmir'de avukatlık yapmaktadır.

  Daha önce Kanlı Hamur (Roman), Kovanın Balı (Fabl) olmak üzere iki yapıtı yayınlandı. Değişik dergi ve gazetelerde yazılar yazdı.

  Bu yapıt kendi deyimiyle (12 Eylül sonrası çok sayıda siyasi davaya giren, yüzlerce sol siyasi sanığı savunan bir savunmanın bir döneme ve olaylara tanıklığıdır.)

Savunma Açısından 12 Eylül Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.