sadsad x
asdasd

Mülazım Ali Fehmi - Savaş ve Gurur

En Kitap
20,00 TL
16,00 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
4,00 TL
Mülazım Ali Fehmi - Savaş ve Gurur Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma - İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 448
ISBN: 9786052398890
Kapak: Ciltsiz
Alp Doğan Yıldıran
Alp Doğan Yıldıran
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Mülazım Ali Fehmi - Savaş ve Gurur Kısa Özet

    1900’lü yıllar… Büyük Osmanlı İmparatorluğu Balkan Savaşları’nın ardından gücünü kaybetmiş, ekonomi dibe vurmuştu. Bütün fiziksel yoksunlukların yanında imanı ve inancı kuvvetli bir milletin çocukları ve büyük bir zaferle türlü zorluklar altında inşa edilen yepyeni bir devlet… Tarihimizin en önemli mücadelesi Kurtuluş Savaşı…

    Alp Doğan Yıldıran, Kurtuluş Savaşı gazisi babası Mülazım Ali Fehmi’nin düşmanlar tarafından ülkenin işgal edilmesi sürecinden başlayarak annesi İclâl Hanım ile olan tanışmasını, evliliklerini ve Kurtuluş Savaşı sürecini belgesel roman tadında anlatır Savaş ve Gurur’da. Büyük bir ailenin inşası, yeni bir devletin kuruluşu ve Gazi Mustafa Kemal ile İsmet İnönü’nün savaş döneminde bilinmeyen hatıraları da onların yakinen tanığı olan Yıldıran’ın sürükleyici dilinden yansıyor.

    Türkiye Cumhuriyeti’nin inşasında rolü olan bütün gururlu askerlere saygı duruşundaki Savaş ve Gurur, yakın tarihimizle ve Mustafa Kemal Atatürk’le ilgili okumalarınızda mutlaka edinmeniz gereken bir kaynak.

Mülazım Ali Fehmi - Savaş ve Gurur Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.