sadsad x
asdasd
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 78
ISBN 9786058586093
Tüm Siparişlerde KARGO 1 LİRA!
12,04 TL %36
bkmkitap.com
Fiyatı
7,71 TL
Fiyat Alarmı
Paylaş:
  • Savaş Mektupları Kısa Özet

    Andre Breton'u en çok etkileyen isimlerden biriydi Jacques Vache. Bir Dadacı olarak anılmasına rağmen aslında o Sürrealizm'in gizli kurucularından ve akımı en çok etkileyen isimlerindendi. 1919 yılında yüksek doz uyuşturucu ile intihar ettiğinde 24 yaşındayıdı, ilk büyük dünya savaşında bir fiil askerdi ve yazdığı sınırlı sayıdaki metni de savaş sırasında kaleme aldı. Ölümünün ardından Breton tarafından derlenen ve yayınlanan mektupları hala avangarda en çok ilham veren eserler arasında. Vache'nin Savaş Mektupları ilk kez bütün olarak Türkçe'de, Andre Breton'un önsözüyle birlikte, sizi Sürrealizm'in köklerine çağırıyor...

    Rüyamda devamlı kırmızı bir gömlek, kırmızı bir fular ve botlarla görüyorum kendimi. Çinli bir topluluğun üyesi ama aynı zamanda Avustralyalı bir ajanım.

    Yazma hakkınızı aydınlatıyor muyum? Bir zulüm görenle ya da herhangi bir katatonikle haberleşeceğim. Beklerken Saint Augustin'i tekrar okuyorum (Polonya halkının tebessümünün hayalini kurmak için) ve cahil bir nükte keşişini görmeye çalışıyorum.

    Şüphesiz ki bir yanıt beklemeye başladım bile, sevgili arkadaşım, hiçbir önemi olmayan bu tutarsızlık içinde benim hatırama inanmanızı istiyorum.

Savaş Mektupları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.