sadsad x
asdasd

Sanatsal Gerçeklikler, Olgular ve Öteleri...

Everest Yayınları

Hasan Bülent Kahraman

11,00 TL
7,59 TL
%31 indirim
Kazancınız
:
3,41 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Sanatsal Gerçeklikler, Olgular ve Öteleri... Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Sosyoloji Kitapları
Sayfa Sayısı: 306
ISBN: 9799752890069
Kapak: Ciltsiz
Hasan Bülent Kahraman
Hasan Bülent Kahraman
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Sanatsal Gerçeklikler, Olgular ve Öteleri... Kısa Özet

    Fluxus neden önemliydi? Wittgenstein felsefesi minimal sanatı açıklamaya yeter mi? Göçebelik yeni dünyanın bir gereği mi? Kentler aynı zamanda bir `röntgencilik` alanı mı? Kimliklerimiz sanata nasıl yansıyor? Sanat yapıtını anlamak mutlaka zihinsel bir çabayı mı gerektiriyor? Çağdaş sanatın sınırları nerede başlıyor ve kimler onu `sevebilir`?

    Bunlara benzer birçok `kolay` soruya verilmiş `zor` yanıtlar, Hasan Bülent Kahraman`ın ilk baskısına oranla iki katına çıkardığı bu yapıtında yer alıyor. Bu kitapta yer alan makaleler sanat felsefesi, sanat sosyolojisi, estetik alanlarının kesiştiği noktada biçimleniyor ve bu konuda çok az yayının bulunduğu kültür dünyamızda önemli bir boşluğu dolduruyor.

    Sanat felsefesinden görsel ideolojiye geçilen bir dönemde ve her şeyin popüler kültüre bağlandığı bir ortamda bu kitapta yer alan yazılar, onun dışında kalan sanat dünyasının gerçeğini anlamak açısından önemli bir olanak sunuyor. Yazıların dayandığı kuramsal birikim ve düşünsel temel özgün kaynaklara ulaşmakta zorluk çeken okur kesimi ayrı bir işlev taşıyor.

Sanatsal Gerçeklikler, Olgular ve Öteleri... Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.