sadsad x
asdasd

Sanat Dünyamız İki Aylık Kültür ve Sanat Dergisi Sayı : 155 Kasım-Aralık 2016

Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 96
ISBN 3990000083799
Tüm Siparişlerde KARGO 1 LİRA!
17,82 TL %31
bkmkitap.com
Fiyatı
12,30 TL
Fiyat Alarmı
Paylaş:
 • Sanat Dünyamız İki Aylık Kültür ve Sanat Dergisi Sayı : 155 Kasım-Aralık 2016 Kısa Özet

  Sanat Dünyamız dünyada ve Türkiye’de sanatı araştırmaya devam ediyor:

  Adrian Villar Rojas , Ali Artun, Peter Buggenhout, İhsan Oturmak ve daha pek çok sanat insanı ve eser Sanat Dünyamız’ın 155. Sayısında

  Adrian Villar Rojas

  1980 Arjantin doğumlu sanatçı Adrián Villar Rojas’ı ve çalışmalarını İstanbul Bienali sergi koordinatörü Elif Kamışlı kaleme aldı.

  Ali Artun ile Söyleşi: Sanatın Direnişinden Hayatın Hafızasına

  Türkiye sanat tarihinin pratikte ve teoride en entelektüel üreticilerinden biri olan Ali Artun, Nazlı Pektaş’ın hazırladığı bellek/emek dizisinin bu sayıdaki konuğu oldu. Sergiler, sanatçılarla, sanat kurumlarıyla çalışmalar, sanathayat dizisi ve e-skop online dergi söyleşinin konuları arasında yeraldı.

  Büyük Bir Balkan Tiyatrosunda Karşılaşmak

  Roman Uranjek ve Radenko Milak’ın anıların rastlantısallığını irdeledikleri laboratuvarları, Ali Akay küratörlüğünde İstanbul’da Krank Sanat Galerisi’ne taşındı: 23 Eylül-19 Kasım 2016’da yer alan *Tarihsel Karşılaşmalar* sergisini MSGSÜ Sanat Tarihi Bölümü araştırma görevlisi Ali Kayaalp yazdı.

  FragMENtaTION dizisi no 26: Peter Buggenhout

  Sanat Dünyamız’ın Necmi Sönmez küratörlüğünde süregelen fragMENtaTION dizisinin bu sayıdaki konuğu Peter Buggenhout oldu. Sönmez’in yazısında dediği gibi *‘The Everchanging Repetition’ projesinin son fotoğrafına daha da dikkatli baktığımızda, sağ tarafta Buggenhout’un parmak detayını, sol tarafta ise kırmızı, beyaz, yeşil renkleriyle çevrelenmiş olan bir boşluğu görüyoruz. Bu boşluk, sanatçının atölyesinde, belki de hazırlamakta olduğu diğer çalışmalara ait detayları gönderme yapıyor. Dolayısıyla bu çalışmayı şekillendiren de, sonlandıran da, sanatçının atölyesindeki diğer işleri oluyor.*

  Türkiye Sanatında Yeni Bir Hareketlilik: İhsan Oturmak

  Kültigin Kağan Akbulut otuz yaş altı sanatçılar arasında en dikkat çekici isimlerden biri olan İhsan Oturmak ile bir araya geldi.

  Köpeklerin İpek Yolu ya da *Köpeğin Halleri*

  Mustafa Sevinç Mehmet Siyah Kalem, Francis Bacon ve Orhan Peker’i sanat tarihindeki esin kaynakları olarak sayıyor. *Köpeğin Halleri* serisini Gültekin Emre değerlendirdi.

  İsviçre’de Şarlo Müzesi

  Uğur Kökden Charlie Chaplin’in İsviçre’de Corsier-sur-Vevey’de açılan müzesi vesilesiyle ünlü sanatçı hakkında bir yazı kaleme aldı.

  Onur Fırat Fen’in *Kof Serisi* Üzerine Bir Değerlendirme

  Lütfiye Bozdağ genç heykeltıraş Onur Fırat Fen’i ve *kof* serisini değerlendirdi.

  Endüstriyel nesne, sanat nesnesine nasıl dönüşür?

  Orta Format e-dergisinin kurucu ve editörlerinden Şener Soysal endüstri nesnesini sanat nesnesine dönüştüren kriterleri araştirdi.

Sanat Dünyamız İki Aylık Kültür ve Sanat Dergisi Sayı : 155 Kasım-Aralık 2016 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.