sadsad x
asdasd
22,22 TL
18,89 TL
%15 indirim
Kazancınız
:
3,33 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Sanal Benlik Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Sosyoloji Kitapları
Sayfa Sayısı: 250
ISBN: 9786054097210
Kapak: Ciltsiz
Ben Agger
Ben Agger
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Sanal Benlik Kısa Özet

    Ben Aggerin çağdaş sosyoloji ve toplum araştırmaları üzerine yaptığı bu çalışma, daha önceden yazdığı diğer herhangi bir kitabından ziyade, verdiği derslerden oluşmaktadır. Yani bu kitaptaki fikirlerini, internetin toplum ve kültür üzerine olan etkilerini derinliğine araştırırken ders olarak anlattığı sunumlardan oluşturmuştur. Yazara göre bu konular, ders verdiği öğrencilerinin kendisinden daha fazla uzmanlaştığı konulardır! Zira onlar, "Sanal Benliklerin ilk kuşağıdır.

    Ben Agger, Sosyoloji ve beşeri bilimler derslerinde kullanılması tasarlanan Sanal Benlik'i, benlik, teori ve kültür konularına ilişkin bir kavram olarak tanımlıyor. Ona göre "Sanallık, benlik ile toplum ve bilimsel disiplinler arasındaki engelleri kaldırmaktadır. Bunun bir üst tarafı ve bir alt tarafı bulunur. Yapısalcı ve entelektüel farklılaşma, kimliği ve kalıcılığı ortaya çıkarmaktadır." Bununla birlikte "ne yazık ki, postmodernistler arasında kötü bir kelime olan ve Hegelcilerin totalite (bütünlük) olarak kullandıkları, disiplinlerarası bilgiye olan gereksinim giderek daha çok artmaktadır." Bu nedenle güncel kalabilmek için, sosyolojinin kapılarını dışarıdan gelen entelektüel etkilere açması gerekmektedir."

    Sosyolojiyi oluşturan konular hakkında, meslektaşlarıyla giderek daha fazla anlaşmazlığa düştüğünün altını çizen Agger, "Onlar sosyolojiyi bir araştırma yöntemi, bir bulgular bütünü, öneriler varsayımı. olarak görüyorlar. Ben sosyolojiyi insan yaşamlarının, anlatıldığında özgürleştiren öyküsü olarak görüyorum. Ancak bu sadece yaşamöyküsü ya da özyaşam öyküsü değildir; benlik ile sosyal yapıyı yaratıcı bir biçimde ilişkilendiren kavramsal bir çalışmadır. İnsan yaşamını gökten düşercesine değil de; çalışan, etkileşimde bulunan ve söylem üreten insanlar tarafından sürekli olarak yapılandırılan daha büyük sosyal güçlerden oluşan koşullar içinde anlamaktır. Bugün söylemin önemli bir bileşeni İnternet kullanımıdır," diyor.

Sanal Benlik Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.