sadsad x
asdasd

Sakin Olmak : Yaşlanırken Kazandıklarımız

İletişim Yayınevi
19,00
11,97
%37 indirim
Sakin Olmak : Yaşlanırken Kazandıklarımız Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Psikoloji Kitapları
Sayfa Sayısı: 100
ISBN: 9789750516900
Boyut: 13 x 0
Kapak: Ciltsiz
Wilhelm Schmid
Wilhelm Schmid
Devamı
Kampanya

Sakin Olmak : Yaşlanırken Kazandıklarımız Hakkında Yorumlar

  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Sakin Olmak : Yaşlanırken Kazandıklarımız Kısa Özet

    Her geçen gün hızlanan hayatlarımızda, bugün artık sakinliğe yer yok. Sükunet modern dünyanın kuralları altında ezilen günlük yaşamımızın kurbanı oldu desek yeridir. Peki sakinlik kavramını, hayatı kolaylaştıran ve zenginleştiren bir kaynak olarak görmek mümkün değil midir?

    Wilhelm Schmid, Sakin Olmak’ta işte bu sorunun cevabını tartışıyor. Yaşadığımız çağın hararetli ve telaşlı temposuna kapıldığımızdan beri sükûnet hayatımızdan çekildi. Sakin olmayı kolayca, kendiliğinden başaramıyoruz. Oysa modernlik insanları öylesine savuruyor ki, sükunete duyulan özlem ve ihtiyaç büyüyor. Peki sakinliği nasıl geri kazanabiliriz? Onu bir erdem olarak görmek, hayata bakış açımızı nasıl genişletir? Sükunette pratik bir yaşam yolu bulmak mümkün müdür? Sükunete ermek, ancak yaşlanma sürecinde mi mümkündür? Yaşamla barışık olmak, dengede yaşamak, hayata şükran duygusuyla yaklaşmak, sakinliğin kazanımları olabilir mi?

    Mutsuz Olmak ve Aşk adlı kitaplarıyla tanıdığımız felsefeci Wilhelm Schmid, Sakin Olmak’ta hem bireysel hem de toplumsal düzeyde sakinlik kavramını ele alıyor ve onu doygun bir yaşamla ilişkilendiren önemli ipuçları veriyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.