Kategoriler x

Çocuk Kitapları »

Edebiyat Kitapları »

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar »

Gezi ve Rehber Kitapları »

Hobi & Oyuncak »

Kırtasiye »

KPSS Kitapları »

Psikolojik Kitaplar »

Sağlık Kitapları »

Tarih Kitapları »

Tüm Kategoriler »

Yayınevi Listesi »

Yazar Listesi »

Şairliğe Adım Adım

24,00 TL
14,88 TL

Fidan Çolak 1961 yılında Elbistan`a bağlı Çiftlik köyünde doğdu. Sekiz çocuklu bir ailenin en büyük kzıdır. Çocukluğu Anadolu`nun zorlu köy hayatı içinde geçer. İlkokulu köyünde okur, maddi, siyasi ve manevi durum el vermediğinden, bir daha okulun olunu göremez. Buna rağmen okuma hevesi hiçbir zaman körelmez ve öğrenmeye olan tutkusunu kendi çabasıyla gidermeye çalışır. 1978`de aile kararıyla amcasmın oğlu Ökkeş ile evlendirilir. Bir oğlu ve üç kızı olur.

Babası Hüseyin yetmişli senelerde Avrupa`nın yolunu tutar ve seksenlerde bütün aile kendini Fransa`da bulur. Fransa`da hayat konforlu olsa da, silaya özlem, köyde kalanlara hasret büyür. Senelerce yurda dönememenin sıkıntısının yanı sıra, 1988 yılında kız kardeşlerinden Sultan 24 yaşında ve Zelilha 16 yaşında dört ay arayla kalp hastalığı nedeniyle hayata veda ederler. Daha sonra senelerce aynı derdi çeken, Döne de 2012`de yine aileyi yasa boğar.

2006`da bütün sıkıntılar, sağlık sorunları, aile dramları gurbet acısı Fidan`ın kafasında sıkışıp patlar ve şiir deryası gibi akar durur. Bir gece rüyasında gördüğü bir ihtiyarın "yaz" demesi üzerine ilk şiirini 44yaşında yazar. Artık yazmak onun için bir kendini ifade şeklidir.

İlk kitabı "Okumadım Yazdım" 2010`da yayınlandı