sadsad x
asdasd
12,96 TL
10,37 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
2,59 TL
Şairlerimiz - 2013 Hakkında Bilgiler
Türü: Antoloji Kitapları
Sayfa Sayısı: 109
ISBN: 9786058564817
Kapak: Ciltsiz
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Şairlerimiz - 2013 Kısa Özet

  İnsanoğlu var olduğundan bu yana, dil; dolayısıyla da edebiyat vazgeçilmez kılınmıştır. Duygu ve düşüncelerin dille beraber sistematik ve düzgün bir şekilde harmanlanmasıyla oluşan edebiyat türlerinin arasında da elbette ki şiirin yeri daha başkadır. Öyle ki, Platon şiiri ‘’büyülü söz’’ olarak betimlemiştir. Sözün özündeki güzellik, en can alıcı örneklerini şiir türünde verir. İşte bu yüzdendir belki de, şiirin üretilmesi en zor olan ve en çok emek isteyen tür olması... Biz bu antoloji çalışması ile, sarf edilen emeklerin karşılığını vermek istedik.

  Antoloji yapıtları sanat eserlerinin tümünü kapsayan bir kavram olmasına rağmen, antoloji dendiğinde ilk akla gelen şiir antolojileridir. Antoloji kelimesi Türkçe’de ‘’seçki’’ anlamına gelmekle beraber, menşeinin Fransızca ‘’antologie’’den ve Yunanca ‘’anthos’’ ve ‘’legein’’ sözcüklerinin birleşiminden geldiği bilinmektedir. ‘’Anthos’’, ‘’çiçek’’ anlamına gelirken; ‘’legein’’, ‘’seçmek’’ anlamına gelmektedir. Sözcükleri birleştirdiğimiz zaman ‘’çiçek seçmek’’ ifadesi ortaya çıkmaktadır ki bu da antoloji kelimesi için en uygun tabir olarak görünmektedir. Sonuçta antoloji müşterek bir yapıt olmakta ve çeşitli şairlerin eserlerinden oluşmaktadır. Her şairin eseri de bir çiçek değil midir? 

  Bu antolojiyi hazırlamamızdaki ana amacımız; genç ve amatör şairlerimizi şiir severlerle buluşturmak, şiir alanına olan katkılarının devamı için teşvik etmek, daha kıdemli şairlerimizi ise daha geniş kitlelerle buluşturmaktır. Ülkemizde şiire, edebiyata verilen değeri arttırmak, şairlerimizin yaratıcılıkları sırasında çektikleri zorluklar karşısında onlara destek olmak istedik. Çünkü, edebiyatın bir toplumun ileri düzeye taşınmasındaki kilit basamaklardan biri olduğu ve edebiyat ile beslenen bir milletin kültürel alandaki kalitesi yadsınamaz.

   

Şairlerimiz - 2013 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.