120,00 TL
85,20 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
34,80 TL
Sahabe İklimi 2. Cilt Hakkında Bilgiler
Türü: Genel İslam Kitapları
Sayfa Sayısı: 510
ISBN: 9786054620951
Kapak: Ciltli
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2016
Muhammed Emin Yıldırım
Muhammed Emin Yıldırım
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Sahabe İklimi 2. Cilt Kısa Özet

  Kur`an-ı Kerim, Hz. Peygamber`i (sas) bize anlatırken, kullandığı istisnai ifadelerden bir tanesi "üsvetü`n-hasene"dir. Rabbimiz buyurur ki: "And olsun ki Resûlullah, sizin için, Allah`a ve ahiret gününe kavuşmayı umanlar ve Allah`ı çok zikredenler için, (üsvetü`n-hasenetün) çok güzel bir örnektir." (Ahzab, 33/21)

  Sahabe neslini anlatan en güzel ayetlerden bir tanesi de Tevbe Sûresi`nde geçen şu ayettir: "(İslam dinine girme hususunda) öne geçen ilk muhacirler ve ensar ile onlara güzellikle tabi olanlar var ya, işte Allah onlardan razı olmuştur, onlar da Allah`tan razı olmuşlardır. Allah onlara, içinde ebedî kalacakları, zemininden ırmaklar akan cennetler hazırlamıştır. İşte bu büyük kurtuluştur." (Tevbe, 9/100)

  "En Güzel Örneğin, En Güzel Örnekleri" serlevhası, aslında bu iki ayetin kısa bir mesajıdır. Allah Resûlü (sas) tüm insanlığa en güzel örnek, en ideal misal, en kamil modeldir. Elbette O (sas), kurduğu nübüvvet potasında, kendi örnekliğini, yetiştirdiği talebeler olan sahabe üzerinden âleme yansıtacak, böylelikle onları en güzel örnekler olarak kıyamete kadar gelecek tüm mü`minlere takdim edecekti.

  Bu hakikatten dolayı sahabe nesli, hiçbir zaman bizler için sadece tarihî şahsiyetler olarak kalamazlar. Onlar, dinin intikal ve muhafazasında, Allah (cc) tarafından seçilmiş, Resûlullah (sas) tarafından yetiştirilmiş bir nesildir. Öyleyse, sahabe neslini tanımak ne sadece bir vefa ne sadece bir tarihi malumat ne de sadece geçmişe dair bir özlemin ifadesidir. Sahâbe neslini tanımak, Allah`ı, Peygamber`i, Kitab`ı, dolayısı ile İslam`ı tanımanın en doğru yoludur.

 • 1. Hamur

Sahabe İklimi 2. Cilt Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.