sadsad x
asdasd

Sağlık Hizmetlerinin Özel Hukuk Kişileri Tarafından Yürütülmesi

On İki Levha Yayınları
69,44 TL
59,72 TL
%14 indirim
Kazancınız
:
9,72 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Sağlık Hizmetlerinin Özel Hukuk Kişileri Tarafından Yürütülmesi Hakkında Bilgiler
Türü: Hukuk Üzerine Kitaplar
Sayfa Sayısı: 554
ISBN: 9786051522869
Kapak: Ciltsiz
Hüseyin Melih Çakır
Hüseyin Melih Çakır
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Sağlık Hizmetlerinin Özel Hukuk Kişileri Tarafından Yürütülmesi Kısa Özet

  Kamu hizmetlerinin özel hukuk kişileri tarafından yürütülmesi, 1982 Anayasası döneminin önemli gelişmelerinden birini oluşturmuştur. Hukuki alt yapısının yetersiz olduğu açık olan özelleştirmeler ile ihtiyaç duyuldukça ya da akla geldikçe geliştirilen yöntemlerle kamu hizmeti sunulması, idare hukukunun sorunlu alanlarından biri olmaya devam etmektedir.

  Sağlık hizmetinin özel kişiler tarafından yürütülmesini konu alan bu çalışma, yukarıda açıklanmaya çalışılan gelişmelerin tipik örneğini incelemektedir. Dolayısıyla ele alınması ve işlenmesi zor bir alanda yapılmıştır.

  Kitapta, kamu hizmeti teorisi çerçevesinde sağlık hakkı ve sağlık hizmetinin özel kişilerce yürütülmesinin hukuki çerçevesi çizildikten sonra, görülüş usulleri incelenmektedir. Yasal alt yapının eksikliği sebebiyle ortaya çıkan ve çıkabilecek sorunlar ile çözümlere yer verilmesi kitabın önemli özelliğidir.

  Ayrıca mal ve hizmet alımı konusunda, mevcut yöntemler dışında geliştirilen, hizmet alımı ve kamu özel ortaklığı gibi, anlaşılması zor ve karmaşık uygulamayı, anlaşılır halde aktarması bir başka dikkate değer husustur.

Sağlık Hizmetlerinin Özel Hukuk Kişileri Tarafından Yürütülmesi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.