sadsad x
asdasd

Safiye Sultan'ın Murad'ı

Turna Yayıncılık

Şenol Tombaş

29,90 TL
22,43 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
7,47 TL
Safiye Sultan'ın Murad'ı Hakkında Bilgiler
Türü: Tarihi Romanlar
Sayfa Sayısı: 160
ISBN: 9786055014506
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2015
Şenol Tombaş
Şenol Tombaş
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Safiye Sultan'ın Murad'ı Kısa Özet

    Safiye Sultan kölelikten Valide Sultanlığa kadar yükselmiş nadide bir örnektir. Bu bahtiyarlık dünyada çok az insana nasip olmuştur. Hürrem Sultan`la başlayıp Nurbanu ile zirve yapan Kadınlar Saltanatı`nın en önemli isimlerinden biridir.

    Venedikli güzel, esasında gemi yolculuğuyla babasına kavuşmayı umut ederken Osmanlı askerlerinin eline geçer. Annesini bu sırada kaybeder. Hem valinin kızı hem de güzelliğiyle de dikkat çeken Safiye, sarayın haremine alınır. Bütün bu olanlara bir anlam veremeyen Safiye`ye, Nurbanu Sultan sahip çıkar. Onu oğlu Üçüncü Murad`a layık görür. Muradı olmadığı halde muradına kavuşan Safiye Sultan beklenmedik şekilde yükselir, hem aklı hem de gönül götüren güzelliğiyle engel tanımaz fakat onun bu başarılarını çekemeyen insanlar da vardır. Zira Safîye Sultan, sabrı ve saf duygularıyla olayların üstesinden gelmeye çalışır. Osmanlı`nın gücünün zirveye vardığı bu, hem güzel hem de gerilemenin de yavaş yavaş başladığı bir zamanda Safiye Sultan`ın işi zordur.

    "Padişah Safiye Sultan`ı sarayda istememiş ve gözyaşı sarayına göndermişti. Safiye Sultan başlangıçta eski sarayı kabullenememişti. Bu çok zoruna da gitmişti fakat günler geçtikçe yavaş yavaş iyileşen hasta gibi bu yeni yaşamını benimsemiş ve kabullenmişti."

  • 2. Hamur

Safiye Sultan'ın Murad'ı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.