59,00 TL
41,89 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
17,11 TL
Rus Mitolojisi Hakkında Bilgiler
Türü: Genel İnanç Ve Mitoloji Kitapları
Sayfa Sayısı: 224
ISBN: 9786058499317
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2014
satis-icon
Satış Rakamları 9 adet satılmıştır.
Gamze Öksüz
Gamze Öksüz
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Rus Mitolojisi Kısa Özet

    Rus mitolojisinin kendine özgü bir düşünce sistemi vardır. Tüm yaşamsal konularda doğanın hâkim olduğu ve zaman ile uzamın farklı boyutlara ulaştığı bu sistemde, canlı ile cansız, doğa ile doğaüstü, fani dünya ile öbür dünya arasındaki sınırlar neredeyse kalkmış gibidir.

    Bu zengin mitoloji aynı zamanda Rus edebiyatını yaratan en önemli kaynaklardan biri olmuştur. Dostoyevski`nin yaşlı tefecisi, Gogol`ün kayıp paltosu, Tolstoy`un savaşçıları, Bulgakov`un süpürgeli cadısı.. hep bu mitolojinin kahramanlarından esinlenmişti, bugün de Rusya`yı anlamak için bu mitolojiyi tanımak şarttır. Rus mitolojisinin renkli dünyası ve büyüleyici kahramanları, Türkçe`de ilk kez bu kitapta yer alıyor.

    Rus dili ve edebiyatı uzmanı, Gazi Üniversitesi`nde eğitim görevlisi olan Yrd. Doç. Dr. Gamze Öksüz, Rusların mitolojik evrenini türeyiş efsanelerinden tanrılarına, günlük folklorun ve yaşamın temel unsuru olan ruhlarına, cinlerden vampirlere, cadılarına dek ayrıntılı bir şekilde ele alıyor. Kitapta çok sayıda renkli ve renksiz çizim ve resim de yer almaktadır.

  • 2. Hamur

Rus Mitolojisi Hakkında Yorumlar