sadsad x
asdasd

Ruh Ölümden Sonra Nereye Gider?

Okyanus Yayıncılık

Swami Sivananda

35,00 TL
24,50 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
10,50 TL
Ruh Ölümden Sonra Nereye Gider? Hakkında Bilgiler
Türü: Felsefi Akım Kitapları
Sayfa Sayısı: 172
ISBN: 9789756529478
Kapak: Ciltsiz
Swami Sivananda
Swami Sivananda
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Ruh Ölümden Sonra Nereye Gider? Kısa Özet

  Ecel gelince can bedenden ayrılır. Ten, eski bir hırka gibi bir yana atılır. Topraktan gelen ten toprağa, ezeli nurdan gelmiş ruh da kendi yerine gider.
  - Mevlana

  Ölümden sonra yaşam sorunu çok eski zamanlardan beri insanoğlunun zihnini meşgul etmektedir. Yaşamın ölümden sonra devam edip etmeyeceği ve ölümden sonra ruha ne olacağı sorusu insanı hep meraklandırmştır. Elinizdeki bu kitap adından da anlaşılacağı üzere bu konuyu açıklıyor ve çağlar öncesinden gelen soruya bir cevap arıyor.

  Ünlü yoga ustası Swami Sivananda`nın konuşmalarından derlenmiş bu kitap başta Hindu bakış açısına göre ölümden sonraki Ruhun oluş hallerini karma ve genedoğum inancına dayandırarak anlatmaktadır..

  Kitapta aynı zamanda Müslümanlık, Musevilik ve Hıristiyanlık gibi tek tanrılı dinlerin ölümden sonraki yaşama dair inançları ve bu inançların nereden kaynaklandığı ile ilgili düşünceler bulunmakta; Pisagor, Eflatun, Schopenhauer gibi batı düşüncesinde etkili olmuş felsefecilerin de konuya ilişkin yaklaşımları sergilenmektedir.

  Ayrıca kitabı türkçe yayına hazırlayan tarafından derlenmiş, konu ile örtüşen Yunus Emre`den, Mevlana`dan, Buda`dan, Dalai Lama`dan da alıntılar bulunmaktadır.

  Yaşamın fiziksel ölümden sonra bile devam edebilen bir şey olduğuna inananlar ve inanmayanlar için...

Ruh Ölümden Sonra Nereye Gider? Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.