sadsad x
asdasd
150,00 TL
108,00 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
42,00 TL
Romantik Ekonomist Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma İnceleme ve Kuram Kitapları
Sayfa Sayısı: 518
ISBN: 9786054334391
Kapak: Ciltsiz
Richard Bronk
Richard Bronk
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Romantik Ekonomist Kısa Özet

  "Romantik Ekonomist, karmaşık ekonomiyi, her şeyden önce, karmaşık edebi eleştiriyle -ekonomiye yardımcı olacak şekilde- birleştiren bir mucize. Richard Bronk; açık ve bilgili bir tarzla Wordsworth tarzı özümüzü tanıyan bir ekonominin, alma ve harcama analizinde çok daha başarılı olacağını savunmaktadır. Hümanist bir ekonomi bilimine sahip olmadığımız takdirde dünyanın çekilmeyeceğini söylemektedir. Bronk, bunu açıkça gören bir avuç modern ekonomi araştırmacısından biridir. Edebiyatla uğraşanlar, bu kasvetli bilim hakkında Bronk`tan çok şey öğrenebilir. Fakat ona en çok ihtiyacı olanlar, ekonomi ailesidir. Neyse ki onlar, burada anlatılan ve yapılması gereken şeyin ne kadar eğlenceli olduğunu görecekler.

  Deidre McCloskey, Bourgeois Virtues: Ethics for an Age of Commerce (2006) yazarı.

  "Bu gerçekten zeka, analitik akıllılık ve olağandışı bir tarz açıklığı ile insanı politik filozoflar, politik ekonomistler, ozanlar ve genel entelektüeller arasında ekonominin doğası konusunda iki yüzyıldır devam eden Anglosakson tartışmanın içine sürükleyen büyüleyici bir kitap. Richard Bronk`un, ekonomik görüşün kültürel tarihi konusunda önemli bir entelektüel olduğunu kanıtlamaktadır.

  David Soskice (Oxford Üniversitesi)

  "Richard Bronk`un Romantik Ekonomist kitabı, Romantik geleneğin ekonomik düşünce yapımızı nasıl zenginleştirebileceğini ve geliştirebileceğini anlamamızı sağlayacak yolları inceleyen çok orijinal bir araştırma. Ender rastlanan bir birleşimle Ortodoks ekonomiye, felsefeye ve edebiyata hakim olan Bronk, ekonomik hayatımızın, vizyonumuzu kısıtlayan benzetmelerle nasıl şekillendiğini göstermektedir. Bronk`un kitabını okuyan politik teorisyenler, düşünce tarihçileri ve kısmen de ekonomi uygulayıcıları çok yararlı olduğunu görecektir.

  John Gray (Londra Ekonomi Okulu)

Romantik Ekonomist Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.