sadsad x
asdasd

Roman Kavramı ve Türk Romanının Doğuşu

Ozan Yayıncılık

Durali Yılmaz

75,00 TL
48,75 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
26,25 TL
Roman Kavramı ve Türk Romanının Doğuşu Hakkında Bilgiler
Türü: Eleştiri İnceleme ve Kuram Kitapları
Sayfa Sayısı: 135
ISBN: 9789757891444
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2002
Durali Yılmaz
Durali Yılmaz
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Roman Kavramı ve Türk Romanının Doğuşu Kısa Özet

    Durali Yılmaz bu çalışmada, öncelikle Tanzimat dönemi yazarlarının romana dair tartışmalarını ve Türk romanının oluşum sürecinde yaşanan sancıları günışığına çıkarıyor. Türk ve Batı romanının gelişme evreleri ve kültür kaynaklarının sorgulandığı çalışmada, Türk romanının oluşma sürecinde yaşanan tartışmaları bugüne taşıyarak, bugün romana dair yapılan tartışmalarda oluşan çıkmazı sorguluyor.
    Aslında iddia şu: Çağdaş romancıların ve eleştirmenlerin bugün romana dair söylediği her şey, Türk romanının kuruluş aşamasında yapılan tartışmalarda ortaya çıkan olgulardan öte bir şey değildir

    Bu kitabın gayesi: Türk romanı hakkındaki bazı yanlış görüşleri düzeltmek ve Türk romanı üzerine söylenmesi gerekenlerin daha doğduğu yıllarda söylenmiş olduğunu ortaya koymaktır. Böylece Tanzimat yazarlarının görüşlerini açıklayarak, bu konuda bitmeyen tartışmalara bir katkıda bulunmaktır. Durali Yılmaz`ın, Tanzimat yazarlarının görüşlerini bolca aktardığı, sayısız örnekler ve zengin edebi kaynaklar sunduğu bu eseri, çok başarılı bir araştırmadır. Türk romanı için önemli bir kaynaktır.

  • 2. Hamur

Roman Kavramı ve Türk Romanının Doğuşu Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.