sadsad x
asdasd
49,00 TL
31,85 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
17,15 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Roman Gibi Hakkında Bilgiler
Türü: Anı Mektup ve Günlük Kitapları
Sayfa Sayısı: 360
ISBN: 9789750727054
Kapak: Ciltsiz
Sabiha Sertel
Sabiha Sertel
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Roman Gibi Kısa Özet

    Roman Gibi, hayatı bu adı fazlasıyla hak eden bir kadının, Sabiha Sertel’in hayatını anlatıyor. 1895’te Selanik’te başlayan yolculuğu 1968’de Sovyetler Birliği’nde, Bakü’de son bulan Sabiha Sertel, Türkiye basın ve yayın dünyasının en güçlü ve dirençli isimlerinin başında geliyor. *Cins bilinci*nin yanında *sınıf bilinci*ne de sahip olan Sabiha Sertel, bu *son* kitabında, Türkiye’de bir kadın olarak gazetecilik yapmaya çalışmanın, ifade özgürlüğünü savunmanın, günümüzde de örneklerine hala ne yazık ki rastladığımız gibi ne denli zor ve çetin olduğunu gösteriyor.

    4 Aralık 1945’te gerçekleşen Tan Matbaası Baskını’nın ardından yurtdışına gitmek zorunda kalan Sabiha Sertel, İkinci Dünya Savaşı döneminde faşizme ve Nazizme karşı yürüttüğü amansız mücadelesi ve eğilmez kalemiyle Türkiye basın tarihinin en önemli isimleri arasındadır.

    *Bu satırları yazarken 32 sene memleketime hizmet için yaptığım çalışmaları hatırlıyor, ödevini yapmış bir insanın rahatlığını duyuyorum. Bugün aynı davalar uğrunda savaşan kardeşlerime büyük başarılar dileyerek roman gibi olan bu hatıraları bitiriyorum.*

Roman Gibi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.