sadsad x
asdasd
23,15 TL
16,44 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
6,71 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Refleksoloji'ye Giriş Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer Sağlık Kitapları
Sayfa Sayısı: 174
ISBN: 9786054048052
Kapak: Ciltsiz
Halil Tabur
Halil Tabur
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Refleksoloji'ye Giriş Kısa Özet

  Refleksoloji, bugün destekleyici ya da tamamlayıcı tedavi dedigimiz tedaviler arasında yer almaktadır.

  Yaklasık on iki bin yıllık bir geçmisi olan refleksolojinin ilk uygulama yeri geleneksel tıbbın doğuş ve uygulama yeri olan eski Çin ve Mısırdır. Bu yönteme göre ellerimiz ve ayak tabanlarımızda vücudumuzun son bulduğu sinir noktaları mevcuttur.

  Bir başka değişle her organın el ve ayak tabanında yansıdığı bir nokta vardır. Örneğin; ayaktaki karaciğer noktasına yapılan refleksoloji uygulaması karaciğeri uyarır.

  Refleksoloji sinir noktalarını belirli tekniklerle uyarmanın ortaya elektrokimyasal mesajları çıkardığını bununda nöronların yardımı ile ilgili organı uyardığını savunur.

  Günümüz dünyasında refleksoloji sadece uzakdoğuda değil Amerika ve Avrupada yaygın biçimde sinirlerle ve nörolojiyle ilgili birçok alanda tamamlayıcı bir çalışma yöntemi olarak kullanılmaktadır.

  Tarihte İnka ve Çin medeniyeti migren, belboyun fıtığı, troid ve mide rahatsızlıkları olmak üzere bütün nörolojik hastalıklarda bu yöntemi uygulamışlardır. Bunun yanısıra refleksoloji terapisinin bireyi günlük stres ve ankisiyeteden uzaklaştırıp rahatlattığı depresyon ve panik atak rahatsızlığına iyi geldiği bilinmektedir.

Refleksoloji'ye Giriş Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.