sadsad x
asdasd
155,00 TL
116,25 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
38,75 TL
Rakı Gastronomisi Hakkında Bilgiler
Türü: Kokteyl ve İçki Kitapları
Sayfa Sayısı: 520
ISBN: 9786055058227
Kapak: Ciltli
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Rakı Gastronomisi Kısa Özet

  Gastronomi bilimini, dil, tarih, coğrafya, sosyoloji, antropoloji, folklor gibi *komşu* disiplinlerle birlikte yorumlayan, sofrayı müzik ve sinemadan edebiyata kadar uzatan bir kitap ile karşınızdayız bu defa. Rakı Ansiklopedisi ekibi tarafından aynı özen ve azimle hazırlanan Rakı Gastronomisi, kolektif damak tadımızın ortaya çıkardığı *çilingir sofrası* olgusunun izini sürüyor. Rakıyla uyumlu mezeleri buluşturan çilingir sofrası, Türkiye’nin yeme-içme kültürünün ayrıca ele alınması gereken muazzam bir parçasını oluşturuyor.

  Rakı Gastronomisi ile yüzyıllara dayanan kültürel birikimle oluşan bu zengin meze mutfağının kapsamlı bir dökümünü sunmayı amaçladık. Bu zenginliği hakkıyla yansıtabilmek için Türkiye’deki coğrafi bölgeleri tek tek gezdik. Yerel flora ve faunanın belirlediği özgün mezeleri ve coğrafi çeşni farklılıklarını masaya yatırdık. Çilingir sofrasının yerel yorumlarını biçimlendiren adap, âdet, gelenek ve alışkanlıkları da mercek altına aldık.

  Rakı, dünyada uğruna koskoca bir mutfak yaratılan tek içkidir. Bu gerçeği belgeleyen ve alanında bir *ilk* olan Rakı Gastronomisi, literatürdeki önemli bir boşluğu dolduracak. Belgelediği çilingir sofrası kadar görkemli olmasını amaçladığımız kitapta şunları bulacaksınız:

  • Akademisyen, uzman veya araştırmacı, her biri yetkin 47 yazar tarafından hazırlanan makaleler, derlemeler, öyküler, incelemeler;

  • Bir kısmı derinlemesine incelenmiş, çoğunun *esasları* verilmiş, bazıları yerel kahramanların ölçekli tarifiyle sunulmuş sayısız meze;

  • Özgün meze fotoğraflarını da içeren 500’den fazla görsel;

  • Kültürel zenginliğin belgesi 2 bini aşkın madde içeren gastronomik dizin...

Rakı Gastronomisi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.