sadsad x
asdasd
145,00 TL
108,75 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
36,25 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Rakı Ansiklopedisi Hakkında Bilgiler
Türü: Kültür ve Bilim Kitapları
Sayfa Sayısı: 600
ISBN: 9786055058241
Kapak: Ciltli
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Rakı Ansiklopedisi Kısa Özet

    Rakı kültürünü bütün yönleriyle kapsayan sistematik bir başvuru kaynağı olarak Rakı Ansiklopedisi alanında bir ilk. Her sayfasına anason kokusu sinmiş bu ansiklopedi rakı kültürünün temel kavramlarını 500 yılı aşkın bir zaman diliminde inceliyor. Tarih, edebiyat, mizah, sanat, müzik, sinema, folklor, kent kültürü, eğlence kültürü gibi alanlardan derlenen maddeler, rakı jargonundan seçilmiş 600’ü aşkın sözlük maddesiyle ve konuyla ilgili toplumsal ve kültürel incelemelerle harmanlanıyor. Bu anlamda Rakı Ansiklopedisi’ni, *rakı* temasına odaklanan bir *popüler kültür tarihi ansiklopedisi* olarak değerlendirmek de mümkün.

    Yedi kişilik danışma kurulunun değerli katkılarıyla, 55 yazarın kaleme aldığı 1755 maddelik Rakı Ansiklopedisi, kütüphanelerden çıkıp rakı sofralarına ve bu sofraların vazgeçilmezi olan muhabbete konu olmayı bekliyor.

    17. Uluslararası Gurme Kitapları Ödülleri (Gourmand Awards) *Distile Alkollü İçkiler* dalında birincilik ödülü kazanan Rakı Ansiklopedisi’nin beşinci baskısı yeni boyutları, yeni kapağı ve gözden geçirilmiş maddeleriyle tüm kitapçılarda!

Rakı Ansiklopedisi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.