Rabbim! İlmimi Artır

Küresel Kitap

İbrahim Eymen

7,41 TL
5,48 TL
%26 indirim
Kazancınız
:
1,93 TL
Rabbim! İlmimi Artır Hakkında Bilgiler
Türü: Tasavvuf Mezhep ve Tarikat Kitapları
Sayfa Sayısı: 96
ISBN: 9786058402355
Kapak: Ciltsiz
İbrahim Eymen
İbrahim Eymen
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Rabbim! İlmimi Artır Kısa Özet

  *Rabbim ilmimi artır* ayetinin gereği olarak sizlere Akide, Siyer, Fıkıh ve Kuran ilimleri hakkında bir çalışma hazırladık. Zira bu dört ilim dinimizin önem verdiği en büyük konularındandır.

  Akide; kişinin inanması ve reddetmesi gerektiği konuları inceleyen bir ilim dalıdır. Akide; tüm resullerin kavimlerine tebliğ ettikleri ortak bir konudur. Kişi ancak temiz ve sağlam bir akideyle dünyada ve ahirette mutluluğa ve huzura ulaşabilir.

  Siyer; Rasûlullah’ın hayatını ve mücadelesini inceleyen bir ilim dalıdır. Rasûlullah, Allah’a ve ahiret gününe kavuşmayı uman kimseler için örnek alınması gereken bir şahsiyettir. Rasûlullah bir baba, eş, öğretmen, komutan ve devlet reisi olduğu için bizlerinde onun hayatını okuyup bundan dersler ve öğütler çıkarmamız gerekir.

  Fıkıh; kişinin lehine ve aleyhine olan meseleleri inceleyen bir ilim dalıdır. Dinimiz İslam dini, bizlere hükümler ve kurallar beyan etmiştir. Fıkıh ilmi sayesinde kişi ibadetlerinin nasıl eda edilmesi gerektiğini, ibadetlerin hangi durumlarda kabul edilip ve hangi durumlarda bozulacağını bilecektir. Ve bu sayede rabbinin rızasına ulaşacaktır.

  Kuran ilimleri ise; anayasamız ve hayat rehberimiz olan Allah’ın kitabını tanıtan bir ilim dalıdır. İnsan, tanımadığı bir kitapla amel etmesi söz konusu değildir. Bu ilim sayesinde Allah’ın kitabını tanıyan bir Müslüman’ın kalbi mutmain bir şekilde bu kitapla amel eder ve bu kitabın yeryüzüne hâkim olması için elinden gelen mücadeleyi sarf edebilir.

Rabbim! İlmimi Artır Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.