sadsad x
asdasd

Puding Poli Çözüyor - 2. Olay

Tudem Yayınları

Christine Nöstlinger

19,00 TL
14,25 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
4,75 TL
Puding Poli Çözüyor - 2. Olay Hakkında Bilgiler
Türü: Roman ve Öykü Kitapları
Sayfa Sayısı: 167
ISBN: 9789944696401
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2012
Christine Nöstlinger
Christine Nöstlinger
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Puding Poli Çözüyor - 2. Olay Kısa Özet

  Puding Poli Geri Dönüyor!..

  Dünya çocuk ve gençlik edebiyatının klasikleşen yazarı Christine Nöstlinger`in büyük beğeniyle karşılanan Puding Poli serisinin ikinci kitabı raflardaki yerini alıyor.

  Poli, sınıflarında çalınan altın bir kolye ucunun izini sürdüğü ilk macerasından bu yana bir yaş büyüyerek 12 yaşında bir ergen olarak karşılıyor okurlarını. Üstelik halen çok iyi yemek yapabiliyor olmasının yanı sıra çözülmemiş gizemleri aydınlatma konusunda ise bir hayli deneyim kazanmışa benziyor...

  Günlerden bir gün, komşuları Bayan Mader`in yaşlı köpeği Karli aniden ortadan kayboluyor. Üstelik bu mahallelerindeki ilk kayıp köpek vakası da değil! Başka köpekler de kısa süreliğine kaybolup sonradan ortaya çıkıyorlar. Poli böyle olaylar karşısında kayıtsız kalır mı hiç? Bu kayboluşların ardında bir suç kokusu yükseldiğinin hemen farkına varıyor. Rozi`yi de yanına alarak düşüyor yollara… Ama işleri hiç de kolay değil. Gelen mektup, Karli`nin Bayan Mader`e fidye alınmadan iade edilmemesi konusunda bayağı ısrarlı. İşin bir diğer gizemli tarafı ise fidye için gönderilen mektubun sıradan bir mektup olmamasında yatıyor. Ellerindeki mektup sihir ile mühürlenmiş… Yine kendilerini çetin bir mücadelenin içinde bulan kahramanlarımız Poli ve Rozi, hem günlük sorumluluklarını yerine getirebilecek, hem yakalandıkları hastalıkla savaşabilecek, hem de bu sevimli köpeğin sağ salim evine geri dönmesini sağlayabilecekler mi dersiniz?

  Serinin ilk kitabını okuyanlar için artık olağan geliyor olsa da, ödüllü yazar Christine Nöstlinger`in yarattığı Poli karakteri, tanıdığımız tüm erkek çocuklarından farklı bir profil çiziyor. Üstelik Poli hem karşılaştığı haksızlıklarla savaşacak kadar bitirim hem de mutfakta marifetli mi marifetli… Poli`nin en yakın arkadaşı Rozi ise Poli gibi başına buyruk olmaktan keyif alan, onun gibi meraklı ve haksızlığa gelemeyen biri. Bu anlamda muhteşem bir ikili oluşturdukları söylenebilir. Hele ki Rozi matematik dersinde, Poli ise mutfakta bu kadar başarılıyken...

  Puding Poli Çözüyor`u elinize aldığınızda sakın bir yemek kitabı sanmayın! Çocukların ilgiyle okuyacakları sürükleyici bir romanla karşı karşıyasınız. Ama yazar, macera dolu satırların aralarında becerikli bir ortaokul öğrencisinin pratik öğle yemeği tariflerini paylaşmakta hiçbir sakınca görmüyor. Hele de tüm tarifler topaklanmamış vanilyalı pudingiyle nam salmış Poli tarafından denendiyse. Artık değmesin keyfinize!..

 • 2. Hamur

Puding Poli Çözüyor - 2. Olay Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.