sadsad x
asdasd

Psikolojide Söz ve Anlam Analizi: Niteliksel Duruş

Ayrıntı Yayınları

Sibel Arkonaç

16,67 TL
11,67 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
5,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Psikolojide Söz ve Anlam Analizi: Niteliksel Duruş Hakkında Bilgiler
Türü: Kişisel Gelişim Kitapları
Sayfa Sayısı: 240
ISBN: 9789755398259
Kapak: Ciltsiz
Sibel Arkonaç
Sibel Arkonaç
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Psikolojide Söz ve Anlam Analizi: Niteliksel Duruş Kısa Özet

    Bu kitap Türkiye’de psikolojinin insan anlayışından ve insanlara yaklaşımından radikal bir kopuşu anlatmaktadır. Bu kopuş epistemolojik bir duruş üzerinden yol almaktadır. Bu sebeple kitabın alt başlığı olan niteliksel psikoloji, ana akım psikolojinin anlamla olan mesafeli ilişkisini kabul etmemektedir.
    Türkiyeli okuyucu Türkçede ilk defa bu kitapta insanlara ve eylemlerine, inşa ettikleri anlam düzeyinde yaklaşmanın dili ile tanışacak, bu sırada bu dilin ve kurduğu dünyanın ana akım psikolojinin kurduğu dünya ve kurduğu dilden farkını görecektir. Daha sonra Türkiye’de ilk defa okuyucu örnek çalışmaları yine bu coğrafyadan verilen söylem analizleri, anlatı analizi, konuşma analizi gibi başlıklar altında çeşitli niteliksel yaklaşım ve analizlerle tanışacaktır.

    Bu radikal yol alış sadece psikoloji öğrencilerine hitapla yazılmadı. Psikoloji öğrencilerinin yanı sıra hem alanımızda bu yolu merak edenler hem de diğer sosyal bilimlerde bu tartışmalı duruşu ve de rotayı kendi bildikleri ile dengelemek isteyen herkes için yazıldı.

Psikolojide Söz ve Anlam Analizi: Niteliksel Duruş Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.