sadsad x
asdasd

Proje Yönetimi: Başarıya Demir Atın

Palmiye Kitapları
9,26 TL
7,22 TL
%22 indirim
Kazancınız
:
2,04 TL
Proje Yönetimi: Başarıya Demir Atın Hakkında Bilgiler
Türü: Kişisel Gelişim Kitapları
Sayfa Sayısı: 128
ISBN: 9786058493216
Kapak: Ciltsiz
Azhar Ali
Azhar Ali
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Proje Yönetimi: Başarıya Demir Atın Kısa Özet

  Proje Yönetimi üzerine yazılmış çok sayıda kitap vardır ve bu kitaplar ya bunaltıcı derecede teoriye ya da resmi aktivite planlamasına odaklanma eğlimindedirler. Kitaplar, çok nadiren, size yalnızca "neyin nasıl yapılacağını" değil, "nasıl yapılabileceğini" de anlatan düşünceli bir üslupla, gerçekçi ve ayakları yere basan aktiviteleri harmanlayıp sunar. Bu, projelerle ilgili tersten anlatılan bir hikayedir ve bir göz atmaya değer. Dr. Simon G. Bell "Making Participation Work: A New Method for Effective and Reflective Practice" Earthscan, 2011. "Sustainability Indicators: Measuring the Immeasurable" (Sürdürülebilirlik göstergeleri: Ölçülemeyeni ölçmek). Earthscan 2008.

  Azhar Ali Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Çevre Mühendisliği Bölümünden mezundur. Daha sonra İngiltere Wales ve Harvard Üniversitelerinin birlikte İsviçre Robert Kennedy College'de yürüttüğü proje/Değişim Yönetimi Programı üzerine MBA tamamlamıştır. Ayrıca Sürdürülebilirlik ve enerji konusunda Pennsylvania Üniversitesinde Şeref Öğrenci olarak dersi bitirmiştir. Harvard Üniversitesinin düntaca ünlü profesörü Michael Porter'ın dersini başarıyla tamamlamıştır. Leiden Üniversitesi Hollanda ve Maryland Üniversitesi ABD'den Terör konusundaki dersleri şeref öğrenci olarak tamamlamıştır. Uzmanlık alanları: afet sonrası projelerinin yönetimi, belediye ve sağlık hizmetlerinde atık yönetimi, proje plan ve aktivitelerin gözlem ve değerlendirmesi, kapasite geliştirme, izleme ve değerlendirmedir. Dünya Bankası, Asya Kalkınma Bankası, Avrupa Birliği, DFID, Kfw ve SwS tarafından desteklenen çok sayıda projede görev almıştır. Halen belediyecilik hizmetleri yönetimi üzerine uzmanlaşmış Ankara Merkezli Aqwadem Consulting firması için çalışmaktadır.

  Doç. Dr. Esra Yel Orta Doğu Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümünden mezundur. Yüksek lisans ve doktora öğrenimini de aynı bölümde tamamlamıştır. Ayrıca Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi, İşletme Bölümünü bitirmiştir. Su ve atıksu arıtma teknolojileri, eğitim akreditasyonu, proje planlama ve organizasyonu alanlarında uzmanlaşmıştır. Arıtma teknolajileri üzerine TÜBİTAK, DPT ve Üniversite destekli Ar-Ge projeleri yürütmüş; Avrupa Birliği, Birleşmiş Milletler, Bölgesel Kalkınma Ofisi ve Belediye destekli çeşitli projelerde eğitmen olarak görev almıştır. 1992 yılından beri Selçuk Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümünde Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır.

   

Proje Yönetimi: Başarıya Demir Atın Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.