sadsad x
asdasd

Proje Süreci Yönetimi ve Mantıksal Çerçeve Matrisi Hazırlama İlkeleri

İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları - Ders Kitapları
8,33 TL
6,25 TL
%25 indirim
Proje Süreci Yönetimi ve Mantıksal Çerçeve Matrisi Hazırlama İlkeleri Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 132
ISBN: 9789756176054
Kapak: Ciltsiz
Gülhan Bilen
Gülhan Bilen
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Proje Süreci Yönetimi ve Mantıksal Çerçeve Matrisi Hazırlama İlkeleri Kısa Özet

  Türkiye Avrupa Birliği'ne projeler sunarak karşılığında 'hibe' yardımlar alma dönemine girmiş bulunmaktadır. Bu projeler, tüm üye ve aday ülkelerde olduğu gibi Türkiye'de de mantıksal çerçeve matrisi ile hazırlanarak Avrupa Komisyonu'na sunulmakta ve 'Project Cycle Management' metodolojisi ile yönetilmektedir.

  Bu alanda kısa vadede hedef kitle ağırlıklı olarak kamu sektörü birimleri olarak değerlendirilse de, sivil toplum örgütleri, yerel yönetimler ve hatta sektör birimleri, uygulamalara gelecek dönemlerde daha yoğun olarak katılacak ve fonlardan pay alacaklardır. AB ile müzakerelerin başlayacağı içinde bulunduğumuz dönem; gelecek dönemde entegre olunacak Avrupa toplumlarına hızlı ve etkin adaptasyonu için önem taşımaktadır.

  Mantıksal çerçeve matrisi ve proje metni hazırlanması ve sonraki dönemlerde bunların izlenmesi, değerlendirilmesi ve bulguların raporlanması dolayısıyla sağlıklı projeler üretilmesi, yöntemin kendisinin yeterince algılanmasına ve proje konularının yönteme iyi uyarlanmasına bağlı olduğundan, bu amaca uygun olarak hazırlanmış bir rehberle projelerin niteliklerinin arttırılması mümkün olacaktır.

   

Proje Süreci Yönetimi ve Mantıksal Çerçeve Matrisi Hazırlama İlkeleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.