Prof. Dr. Semavi Eyice Külliyatı 1

Türk Tarih Kurumu Yayınları

Sema Doğan

94,00 TL
73,32 TL
%22 indirim
Kazancınız
:
20,68 TL
Prof. Dr. Semavi Eyice Külliyatı 1 Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 1339
ISBN: 9789751631121
Kapak: Ciltli
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2015
Sema Doğan
Sema Doğan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Prof. Dr. Semavi Eyice Külliyatı 1 Kısa Özet

    Türkiye`de Bizans - Osmanlı sanat ve mimarisi", "İstanbul tarihi" denildiğinde hiç kuşkusuz akla gelen ilk isim Prof. Dr. Semavi Eyice`dir. Eyice`nin çocuk yaşta mimari eserlerle ve kitaplarla başlayan araştırma azmi onu ilim yolculuğunda alanının önde gelen isimlerinden biri yapmış, çalışkanlığı kaynak niteliği taşıyan çok önemli eserlere imza atmasını sağlamıştır.

    Hayatını sanat ve mimari ilimlerine adayan Semavi Eyice, başta İstanbul olmak üzere Anadolu`yu ve Balkanlar`ı en ücra köşelerine kadar gezip görerek buralarda harap durumdaki eserleri kayıt altına almış ve tarihi - mimari mirasımızın kurtarılması için büyük gayret göstermiştir.

    Böylesine önemli çalışmaların sahibi Semavi Eyice`yi tanımak ve anlamak için her şeyden önce eserlerini (kitaplar, makaleler vb.) okuyup incelemek gerektiğine inanıyoruz. Türk Tarih Kurumu bu düşünceden yola çıkarak "Semavi Eyice`nin tüm makalelerini yayınlama"yı ehdefleyen bir proje başlatmıştır. Öncelikle Eyice`nin Türk Tarih Kurumu yayınlarında farklı tarihlerde yayınlanan yazılarının bir araya getirildiği külliyatın birinci cildini sizlere takdim ediyoruz. Bu değerli eseri ilim alemine ve alanın meraklılarına sunmanın mutluluğunu sizlerle paylaşırken değerli hocamıza eserlerini arttıracağı sağlıklı ömürler diliyoruz.

  • 2. Hamur

Prof. Dr. Semavi Eyice Külliyatı 1 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.