sadsad x
asdasd
Primal Sağlık Hakkında Bilgiler
Türü: Başvuru Kitapları
Sayfa Sayısı: 237
ISBN: 9786056333835
Kapak: Ciltsiz
Michel Odent
Michel Odent
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Primal Sağlık Kısa Özet

  ‘ Sağlık hakkındaki bütün varsayımlarımıza meydan okuyan devrimci bir yeni kitap ...’

  Vogue

  ‘Sağlığın karmaşık konseptinin derinlerine inmekle ilgilenen herkes için etkileyici ve karmaşık teoriler.’

  Here’s Health (İşte Sağlık)

  Doğal doğumun lideri ve öncüsü olan Michel Odent döllenme ile çocuğun birinci yaş gününe kadar olan dönemin ömür boyu sağlık açısından kritik olduğunu gösteriyor. İlk olarak 1986’da yayınlanan bu kitapta, ‘primal adaptif sistem’in gelişimi, kendini düzenlemesi ve fetal yaşam, doğumu çevreleyen süre ve bebeklik dönemlerinde kendini ayarlamasının farklı parçalarını tartışmaktadır. ‘Anneye bağımlı olunan bu dönem süresince gerçekleşen her şeyin bu primal sağlık, bu temel sağlık durumu üzerinde etkisi vardır.’ Yetişkinlerin geleceklerindeki refahı, yüksek tansiyon, kanser, alkol bağımlılığı ve AIDS hastalığının bir sonucu olan bağışıklık sistemi çökmesi, alerji ve bulaşıcı hastalıklar gibi ‘medeniyet hastalıklarına’ karşı ayakta durabilme gücü, toplumun hayati önem taşıyan bu kritik dönem konusundaki cahilliğine kadar takip edilebilir.

  Bu ezber bozan çalışmanın araştırmaları hızlıca ilerlediğinden, Odent’ın fikirlerinin doğruluğunu ispat etmek için daha fazla delil sağlamıştır. Yazar, yeni Giriş ve Dipnot kısımlarıyla güncel gelişmeleri incelemiş ve onları Primal Sağlık’ın ana konularıyla ilişkilendirmiştir.

  Bu kitabı okumak, çocuklarımızın sağlığı ve toplumumuzun bir bütün olarak sağlığının sürekliliği ile ilgilenen herkes için önemlidir.

Primal Sağlık Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.