Kategoriler x

Çocuk Kitapları »

Edebiyat Kitapları »

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar »

Gezi ve Rehber Kitapları »

Hobi & Oyuncak »

Kırtasiye »

KPSS Kitapları »

Psikolojik Kitaplar »

Sağlık Kitapları »

Tarih Kitapları »

Tüm Kategoriler »

Yayınevi Listesi »

Yazar Listesi »

Prematür

20,00 TL
17,00 TL

Var olan bütün kuralların dışına çıkan, farklı tarzlar içeren, "bilinç akışı tekniğiyle yazılmış, zamanı on dakikalık bir yolculuğa indirgeyerek, bir bakıma zamansızlığa dönüşen bir anti roman.

Sadece diyalogların sınırlı imkanlarını kullanıp, bilinçaltı ve bilinçdışını içiçe yoğuran, "ben"i "biz"e bölen bir kara miğzah.

Tek bir okumayla bitmeyen, "düş"lerin "söz"e döküldüğü, sözün esirgenmediği dolu dolu argoizm, erotizm, alkolizm içeren sivri dilli bir roman...

Dil, Baqi`de tanırlaşmış bir uzuvdur; sözcük ve üslup evrimini inkar ediyor baqi, durmadan yaratıyor, doğuruyor. Gotik bir öykücü dedim çünkü kovan baqi`nin eserleri kürt edebiyatının ortaçağında yükselen proçağ bir mimariye sahip. Nitekim üslubu, kurgu(suz), tercihleri de bunu destekliyor.

KOvan baqi okuyucusuna zihninin içindeki her bir nöronu yorumlar. Salisede insan zihninde dönen düşünce sistemini düşününce "prematür" bir kokteyl dünya olarak da görülebilir.

Pramatür:

- hışşşt! bu Ülkenin devasa bir kulak olduğunu unutmayın! Ehmed Belek

`Açık gözlerinin çemberindeki şeyleri gördüğün sürece, sessizliğin sesini duyabilme şansın olmaz.`

`Fahişelerin illegal yaşa(mak zorunda kal)dıkları bir ülkede, namuslu olanlar en büyük potansiyel tehlikedir.`

`Derler ki, küçük bir yüz büyük bir elin iç yüzünü içten içe şiddetle emmişse, bir denizin köpüren dalgaları bile elin resmini yüzün yüzeyinden silemezmiş.`