sadsad x
asdasd
20,00 TL
15,00 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
5,00 TL
Popüler Türk Romanları Hakkında Bilgiler
Türü: Denemeler
Sayfa Sayısı: 271
ISBN: 9789759951832
Kapak: Ciltsiz
Alpay Doğan Yıldız
Alpay Doğan Yıldız
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Popüler Türk Romanları Kısa Özet

  Her edebî türde olduğu gibi romanın da edebî/estetik olanından veya olmayanından söz edilebilir. Ancak edebî seviyesi ne olursa olsun herhangi bir romanın bir edebiyat ürünü olduğunu inkâr etmek mümkün değildir. Edebî değer noktasından bakıldığında alt sıralarda yer alan ve popüler olarak nitelenen romanlar da edebî/estetik romanlar gibi belli bir mesaj içerir. Üstelik bu romanlar edebî romanlara göre çok daha fazla insan tarafından okunur.

  Türk edebiyatında Tanzimat yıllarından itibaren görülmeye başlayan popüler romanlar Cumhuriyetin ilânını izleyen yıllarda da artarak yayımlanmaya devam etti. Ayrıca sinemaya uyarlanarak halkın hafızasında kaldı.

  Bu çalışmada, dönemlerinde diğer popüler roman yazarlarına göre daha fazla öne çıkan üç yazardan (Kerime Nadir, Esat Mahmut Karakurt, Muazzez Tahsin Berkand) yola çıkarak, 1930-1950 yılları arasındaki popüler Türk romanları ele alınmıştır.

  Popüler kavramının son yıllarda zihnimizde ve hayatımızda tuttuğu yer giderek daha fazla tartışılırken bu çalışmanın meseleye ışık tutacağını umuyoruz.

   

Popüler Türk Romanları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.