sadsad x
asdasd

Sıralama seçin
Toplam 2 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


Toplam 2 ürün görüntüleniyor.

Piraye Erdoğan Kimdir?

1966 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açan Piraye Erdoğan, Üsküdar Amerikan Koleji ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. 28 sene boyunca reklam sektöründe, Müşteri Hizmetleri ve Yönetimi alanında görev almıştır. Severek yapmış olduğu ve üst düzey yöneticiliğe kadar terfi ettiği işine ara vermiş, “Bulmam gereken bir şey var” hissine kapılarak yurtiçi ve yurtdışında uyanış odağı çerçevesinde spiritüel metotlar alanında çok sayıda eğitimlere katılmış ve araştırmalarda bulunmuştur. İnsanın kendisini gerçekleştirmesi şeklinde tanımladığı tatmin, huzur ve başarının deneyimleneceği bir yaşam formülü oluşturabilmek onun en büyük hedefleri arasında yer almaktadır. Senelerce bu alan üzerinde araştırmalar yaparak bilgi toplamıştır. Bilgiler üzerinden edindiklerini derlemiş ve bu çıkarımlarını yaşam üzerine nasıl aktarılacağını çözmeye uğraşmıştır. Zihin konusunda edindiği bilgileri, eriştiği anlayışı ve geliştirdiği formülleri nefesle harmanlayarak kendi dönüşümünü yaşamıştır. Kendi dönüşüm seyahatinin etkisinin sürekliliğini herkese anlatmak isteği oluşturmuştur. Geliştirmiş olduğu ve “Zihin Koçluğu” diyerek tanımladığı zihin dönüşümü çalışmalarıyla nefesi bir araya toplayarak kendi disiplinini var etmek gayesiyle Nefes Eğitimini tamamlamıştır. Nefes Eğitmeni olmayı başarmıştır. Bireyin zihninin özgürleşmesi, kendi gerçeklerini yaşamaya geçmesi, nefesinin zihinsel faaliyetlerinin özgürlüğe kavuşarak doğal ve doğru biçimde akmasının başarılı bir şekilde içeren çözümleme ve uygulama çalışmalarının içerisinde bulunduğu “Özgür Zihin ile İşlemek” isimli kurumsal eğitimi kaleme almıştır. Piraye Erdoğan’ın bu “Özgür Zihin ile İşlemek” isimli kurumsal eğitiminin içeriği şu şekildedir:

 • Çalışanların zihinlerinin ve nefeslerinin özgürleşmesiyle iş yaşamlarındaki sağlık, özgüven, huzur, motivasyon ve başarısının katlanmasını sağlamaktadır.
 • Takım oyuncusu olma ve liderlik gerekliliğinin zihinsel hikayelerden özgürlüğe kavuşarak basit bir şekilde yerine getirilebilmesini sağlamaktadır.
 • İK departmanları görevlilerinin farklı, özel deneyimsel ayrıcalıklar aktararak motivasyon ve bağlılığın üst düzeye çıkması hedeflenmektedir.

Yazara göre en büyük etkeni insan gücü olan kurumsal yaşam, bireysel dönüşüm çalışmalarının sunulması gereken bir  ortam şekilde görülmektedir. Piraye bu kapsamda, sadece kurumsal yaşam açısından “Özgür Zihin ile İşlemek” isimli özgün kurumsal eğitimini kaleme almıştır. Bu özgün eğitimle beraber zihin-nefes içerikli, özel dikim atölye çalışmaları da tasarlanarak anlatılmakta ve firmaların İK departmanlarının ihtiyaçları açısından bilgi paylaşımları verilmektedir.

Piraye Erdoğan Kitaplarında Hangi Konuları Ele Almaktadır?

İnsanın yegâne amacının kendini gerçekleştirmek olduğuna odaklanmak, Piraye Erdoğan’ı benzeri bulunmayan bir sistem olan Human Design ile tanıştırmış ve bu sistemin eğitimlerini öğrenerek ‘Living Your Design Guide’ sertifikasını almasına sebep olmuştur. Böylece, tüm dünya genelinde bu eğitimi verebilme yetkisine sahip olmaya hak kazanmıştır. Human design alanında devam ettiği eğitimler ile Living Your Design grup eğitimleri vermenin yanı sıra, Human Design Kişisel Analiz uygulamalarını da yüz yüze çalışmalar ile aktarmıştır.  Günümüzde hala kuruculuğunda bulunduğu Delphinpiraye sisteminin bizzat geliştirdiği “Özgür Zihin & Nefes” koçlarından oluşan ekibiyle beraber gerek bireysel gerekse kurumsal hizmetler doğrultusunda karşılaştığı herkesin var olabilmesine ve “ Tam da istediği gibi bir yaşamı” oluşturmasına rehber ve destek olabilme adına çalışmalarını sürdürmektedir.

Piraye Erdoğan, Human Desing ile ebeveyn koçluğu üzerine vermiş olduğu eğitimin içeriği şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Kendi özgünlüklerini kavramaları,
 • Kendilerini kabullenip sevmeleri,
 • Tasarımlarını doğru işletebilmeleri ve bunun sonucunda yaşamda kendi potansiyellerini kolaylıkla gerçekleştirmelerini,
 • Zihnin gerek işleyişleri, gerekse de açıklıkları üzerinden oluşturacağı tuzaklara düşmemelerini ve böylelikle pek çok tatsız deneyimi bypass etmelerini sağlamaktadır.

Piraye Erdoğan, ebeveyn koçluğu ile bireyin kendini gerçekleştirme yönünde bir rehberlik çalışmalarının olduğunu aktarmaktadır.

Yazar, Human Desing haritasının sunduğu verilerin incelendiği birebir analiz ve aktarım çalışmalarının olduğunu vurgulamaktadır. Piraye Erdoğan, bunun iki seviyede gerçekleştiğini aktarmaktadır. İlki temel analiz olmaktadır. Temel analiz, insanı insan yapan özellikleri yetiler, enerji işleyişi, genetik program potansiyeli, koşullanmaların kaynağı, kendi gerçeğinin işlenmesi, gerçek sen olarak nasıl yaşanılabileceği, koşullanmalardan nasıl özgürleşebileceği, ilişkilerin kalitesinin nasıl yükseltilebileceği hakkında bilgi ve öneri veren ileri seviye kendini bilme çalışması olarak tanımlamaktadır. Benzersiz tasarımın ayrıntıları ile açıklanıp incelendiği, genetik kodunuz okunuşu, işleyişi, benzersiz bir tasarım olarak ‘kendi yaradılışını’ kullanım kılavuzunu sunarak analiz ve aktarım çalışmasını kapsamaktadır. Piraye Erdoğan, bu eğitimlerinin yanı sıra Living Your Desing adını vermiş olduğu eğitimle yaşamın nasıl dönüştürüleceğini maddeler halinde anlatmaktadır. Yazar, Living Your Desing eğitimi ile yaşamın nasıl dönüştürüleceğini maddeler halinde şu şekilde anlatmaktadır:

 • Kendini Bil: Kendi potansiyelini gerçekleştirebilmek için içsel güçle nasıl hizalanabileceğini anlamayı sağlamaktadır.
 • Gerçeğinin Sesini Dinle: İçsel bilgeliğe erişim sağlayabilmek ve ona rehberlik etmeye imkan vermeyi sağlamaktadır.  
 • İdeal Oluşunu Bul: Yaşam ile bir olarak akmayı sağlayan ideal oluş şekli ile bilinçli bir iletişim kurmayı sağlamaktadır. 
 • Etkin İletişim: Çevre ile daha etkin ve daha dürüst bir iletişime nasıl geçebileceğinin yöntemlerini anlatmaktadır.  
 • İlişkilerinin Kalitesini Yükselt: Kendi gerçeğine sadık kalarak ve başkalarının da kendileri olabilmelerine olanak tanıyarak ilişkilerinin dönüşmesine olanak sağlamaktadır.

Eğitimleri ile adından söz ettiren yazar, insanların kendilerini tanıyabilmeleri adına çalışmalar düzenlemektedir. Piraye Erdoğan’ın bir başka eğitimi olan “Kendini Bil Yaşa Eğitimi”, insanların kendi potansiyellerini tümüyle ifade edebileceği, her seçimlerinde kendileri adına doğru kararlar alabileceği, kendi yeteneklerini tanıyarak yaşama yansıtabilmeyi, kendi içsel bilgeliğini bilerek özgün işleyişini anlayabileceği, her an neyin geçerli neyin ise gereksiz olduğunu ayırt edebileceği, kendini ispat edebileceği ve ihtiyacından özgürleşebileceği, insanların kendileri olmadığı bir yaşamı yaşamaya çalışma çabaları sebebiyle oluşan suçlulukları bırakarak, kendi benzersizliğini yaşama yansıtabileceği bir program olarak yer almaktadır. Piraye Erdoğan, Human Desing sisteminin nasıl ortaya çıktığını vermiş olduğu bir röportajda şu şekilde anlatmıştır, “Human Desing ileri seviye analiz ile bireyin, olmaya ve deneyimlemeye geldiği benzersiz ifadenin dönüşüm yolculuğu açısından ayrıntılı olarak ele alındığı, ana özelliklerin yaşamdaki potansiyelini, aşılacak zihin koşullanmalarının derinlik ve netlikle hissedebildiği ve yaşam gayesinin açığa çıkarılarak, bu amaca ulaşabilmek uğruna nelere dikkat edilmesi ve nasıl işlemesi gerektiğini açıklamaktadır. Piraye Erdoğan, bireyin benzersiz tasarımını dönüşüm alanındaki tecrübesiyle birleştirmektedir. Bu çalışma kişiye özel dönüşüm haritasının hazırlanmasını, nasıl uygulanması gerektiği ile ilgili rehberlik çalışmaları ve bilgi aktarması sağlanmaktadır.  Evet, ben yıllarca zihin ve zihinden özgürleşme üzerine çalışmalar yaptım. İnsan zihninin kişiyi nasıl da yönettiğini fark ettiğimden beri bu durumdan özgürleşmenin yollarını aradım. Edindiğim bilgiler, kendi uyanışlarım ve geliştirdiğim yöntem, nefes terapisi ile tanışıp, bir nefes eğitmeni olduğumda bambaşka bir boyut kazandı. Bugün mezunlarımızın yaşamlarında inanılmaz dönüşümler yaratan ‘Özgür Zihin, Özgür Nefes’ workshop’larını yazmamı ve ‘Delphin Nefes’ ailesi olarak bu çalışmaları yürüttüğümüz sistemi oluşturmamı sağladı.” diyerek nefes yolculuğunun nasıl başladığını açıklamıştır.

Piraye Erdoğan’ın Kitapları Nelerdir?

2019 Kasım ayı içerisinde Piraye Erdoğan kitapları içerisinde yer alan “Seyir” isimli ilk romanı yayımlamıştır. Yazar Piraye Erdoğan kitapları arasında yer alan “Seyir”, 2020 yılı Aralık ayında 12. baskısı ile en çok satanlar listesinde yer almaya hak kazanmıştır. “Seyir” kitabı listelerde bir numaraya yerleştiğinde bu haber çoğu gazetenin manşetlerinde yer almıştır. Piraye Erdoğan’ın bu başarısı medyada geniş bir yer bulmuştur. Piraye Erdoğan Seyir kitabının konusu şöyle anlatmıştır:

 • Piraye Erdoğan son kitabı Seyir’de bir dönüşümü anlatmaktadır. Yazar, eseri hakkında “ Bu bir dönüşüm romanı” demektedir. Kitap, aşk, ayrılık, kendini ve sevgiyi bulmaya dairdir. Yıllardan beri zihin ve nefes koçluğu görevini yapan yazar, insanı kadın üzerinden anlatan uzun bir yolculuğa çıkarmaktadır.
 • Kitap, değersizlik illetine kapılan bir kadını anlatmaktadır. Evlenilecek kadın olma inancına kapılan, evlenmenin bir zafer olduğuna inanan, bu doğrultuda amaçlar veren, pazarlıklar yapan, kendini kandıran ve hatta baskı yapan bir kadın konu edinmektedir.
 • Gözü körleşerek hedefine kilitlenen ancak eriştiği noktadaysa kaçınılmaz bir son olarak yine bomboş bir hisle karşılaşan bir kadın karakter yer almaktadır.
 • 3 ile 8 yaş aralığında olan deneyimleri ve bu deneyimlerini zihnine kendi yorumları ile oluşturduğu zihin dünyasında, kendisiyle ilgili olarak değersizlik hükmüne kapılmış ve buna inanan kadınlar için kaleme alınmıştır.
 • Değerli hissedebilmek için kaynağı dışarıda ve özellikle erkeklerde aramayı ilke edinen, birazda olsa değer alabilmek için zihninin oyuncağı olarak oradan oraya savrulan bir karakter anlatılmaktadır.

Piraye Erdoğan Seyir yorum açısından, Mina isimli bir kadın karakterin dönüşümünü anlatmaktadır. Mina’nın alt üst olmuş yaşamını nasıl iyileştirildiği kaleme alınmıştır. Mina’nın en dipteyken kendini dönüştürmesini konu edinen kitap bunun yanı sıra kişisel gelişim kitabı olarak da geçmektedir. Piraye Erdoğan son çıkan kitabı Seyir hakkında yapmış olduğu bir röportajda “Bunların hepsi aslında tek bir kelime: Dönüşüm. Seyir, bir dönüşüm romanı. Dönüşümü, insanın kendini yöneten zihninden özgürleşerek kendini gerçekleştirebileceği bir yaşama geçişi olarak özetleyebilirim. Kişi ancak olmaya geldiği kişiyi gerçekten dünyada ifade edebildiğinde ve deneyimleyebildiğinde tatmin, başarı ve huzuru yaşayabilecek. Bunun için zihin dönüşümünü gerçekleştirmesi gerektiğini tespit eden ve nasılını da birlikte sunan bir roman Seyir.” ifadelerini kullanarak kitabı hakkında genel bir bilgi sunmaktadır. Bu demecinin sonrasında sözlerine şöyle devam ederek “Minâ benim dönüşüm öncesi hallerimin, Ma ise dönüşmeye başlamış vizyonumu yansıtıyor. 46 sene Minâ gibi debelendim, büyük bir bölümünde çare aradım, gitmediğim kurs, peşine takılmadığım guru kalmadı.
Ağrıma gidiyordu… Pek çok insan benden daha az imkânla büyümüştü, aklı başında, fiziği yerinde, imkânları olan biriydim, ancak neyim eksikti ki hayatı beceremiyordum. İlişkilerde son derece kendine zarar verici sonuçlar ortaya koydum; sürekli bir iş, ev, hatta eş değiştirme durumları. Müthiş bir değersizlik hissi…” Kitabın kahramanı olan Mina karakterine kendinden bir şeyler eklediğine açıklık getirmiştir. Piraye Erdoğan Seyir kitabı fiyatı da herkesin bütçesine uygun olarak satışa sunulmaktadır.

Piraye Erdoğan’ın Mindzip Yöntemi Nedir?

Mindzip Yöntemi, 3 – 7 yaş arası oluşan kişisel zihin dünyasının ana karakteri olan ve kişinin kendisi sandığı kimliktir. Bu yaş aralığında algılananlar geneliyle oluşan hayali bir dünya içerisinde yaşayan, hayali bir kimlik olmaktır. Bu kimliğin içeriğinde birkaç ana kimlik tanımına dayanmaktadır. Piraye, madenlerimiz şeklinde tanımladığı bu ana kimlik tanımını bireyin kendisinin fark edebilmesi oldukça zordur. Piraye’ye göre bu madenler bireyi yüzde yüz her alan üzerinde baskılayan ve yöneten ana koşullanmalar olmaktadır. Piraye, mindzip çalışması ile bireyi yöneten bu ana madene veya madenleri bireyin farkındalık hali de olmasını sağlayarak özgürleşeceğini ve böylece dönüşüm yolculuğunda ilerleyeceğini savunmaktadır.

Piraye Erdoğan’ın Kendine Özgürleşme Yöntemi Nedir?

Piraye Erdoğan’a göre kişinin bireysel dönüşümünü başlatabilmesi için ilk olarak kendi gerçeğinin farkına varması ve hem kendinin hem de sistemin gerçek işleyişini kavraması gerekmektedir. Bunun için ise gerekli tüm çözümlemeler, gerekli tüm bilgiler ve donanımı bireye sunan bu program, zihin seviyesine yapılan aktarımlarla bireyin kendi zihnini özgürleştirerek sonunda kendi benzersiz varoluşunu gerçekleştirmesini ve tam da istenilen gibi bir hayatı deneyimlemesini sağlamaktadır. Piraye Erdoğan’ın bu özgün eğitimi, bireyin zihinsel faaliyetinin onu hapseden ya da yön veren durumundan kurtulmasının sağlanması ve bireyin zihnini an içinde akıl olarak kullanacağı, gerçek işlevine döndürmesini sağlamaktadır. Bu aşama içerisinde birey, gerçek kimliğinin farkına vararak kurban halinden olma durumuna geçiş yapmaktadır. Böylece birey kendini tekrar eden bir tepki makinesi olmaktan çıkarak, tatmin, başarı ve huzurun tadına varacak gerçek bir birey gibi işlemesini sağlamaktadır.

Piraye Erdoğan’ın geliştirmiş olduğu bu program zihin dönüşüm uygulamalarının öğretilmesini de kapsamaktadır. Piraye Erdoğan Kendine Özgürleştirmek program tamamlanınca bireylerin kendi kendilerinin zihin koçu olabilecekleri bir aşamaya adım atacaklarını anlatmaktadır. Piraye Erdoğan, bireylerin sahte kimlik ve onun ilerlemeyen, sıkıcı ve sürekli tekrar eden yaşamının bu program ile geride bırakarak ve kendini tamamlama serüvenlerini başlatmaları ve sürdürmelerine yararlı olduğunu savunmaktadır.

Piraye Erdoğan’ın Nefes Özgürleşmek Yöntemi Nedir?

Piraye Erdoğan yazar olmasının yanı sıra aynı zamanda zihin koçluğu da yapmaktadır. Piraye Erdoğan, bireyin kendisini yöneten zihin kayıtlarından, inançlardan ve korkulardan özgürlüğe kavuşması olarak tanımladığı dönüşüm yolunda en destekleyici ve tamamlayıcı aracın nefes olduğuna inanmaktadır. Piraye Erdoğan vermiş olduğu bir röportajda şu şekilde konuşarak “ Kendi yaşamımda ulaşmak istediğim huzur, başarı ve tatmin hissinden her geçen gün uzaklaştığımdan, işleyişimle ilgili bir sorun olduğuna inandım ve kendi dönüşümümü yaşamak için harekete geçtim. Her şey kendimi sıkıştırdığım ve her geçen gün daha havasız bıraktığım o daracık alandan kurtularak kendi gerçeğimi keşfetme arayışım ile başladı.” nefes terapisi ile nasıl tanıştığını anlatmaktadır.

Nefes üzerine yapılan bu çalışmalar şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Nefesin insan açısından önemi
 • Doğal nefes akışının neden ve nasıl sınırlandığı,
 • Koşullanmış ve sınırlı nefesin yaşama yansımaları
 • Dönüşüm yolculuğunuzda koşullanmış kimlikten özgürleşirken, nefesin de bu etkiden nasıl özgürleştirebileceği ve nefese özgürleşmenin yaşama ve dönüşüm yolculuğuna katacakları gibi konular ayrıntılı işlenmekte ve alınan bilgileri uygulanan nefes çalışmaları ile deneyimlemelerin yapılmasının, böylelikle dönüşümü nefeste gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır.

Piraye Erdoğan nefes üzerine uyguladığı çalışma olan Nefesine Özgürleşmek’in içeriğini bizzat kendisi hazırlamış, nefesin de zihin etkisinden kurtuluşa ermesini ve gerçekten nefes almak olarak tanımlanan doğal haline dönmesini hedeflemeye çalışmaktadır. Her anında dönüşüm için gerekli olan maddeleri hatırlatan yazar, bunlara eserlerinde de yer vererek önemini her defasında vurgulamaktadır.

Daha fazla bilgi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.