sadsad x
asdasd

Peygamberimizin (s.a.v.) Dilinden Dualar ve Zikirler

Safa Yayın Dağıtım
11,11
8,89
%20 indirim
Peygamberimizin (s.a.v.) Dilinden Dualar ve Zikirler Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 207
ISBN: 9786058337542
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Ahmet Ali Gencel
Ahmet Ali Gencel
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya

Peygamberimizin (s.a.v.) Dilinden Dualar ve Zikirler Hakkında Yorumlar

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Peygamberimizin (s.a.v.) Dilinden Dualar ve Zikirler Kısa Özet

  Dua, muhtaç ve eksik olanın tam ve kamil olan­dan istemesi ve talepte bulunmasıdır. Allah’ın (c.c.) dışında her varlık eksiktir, noksandır. Biz kullar her zaman Allah’a muhtacız. Ondan isteriz ve niyazımızı O’na arz ederiz.

  Bu küçük eserimi üç bölüm halinde hazırladım:

  Birinci bölümde, Sevgili Peygamberimizin sabah- akşam yapmış oldukları dua ve zikirleri, sahih ha­dis kaynaklarından topladım, hem Arap alfabesiyle ve hem de yeni yazı diye nitelediğimiz Latin harfle­riyle yazdım. Her ikisini de bir arada peşi peşine sıraladım.

  İkinci bölümde, birinci bölümde sırasıyla yazılmış olan zikir ve duaları, mana ve faziletini izah ederek, ifade edilen anlamı, okuyanlara olan faydasını anlat­maya çalıştım. Her bir dua ile ilgili Peygamber efendi­mizin yapmış olduğu teşvik ve tavsiyeleri anlattım.

  Üçüncü bölümde ise, günlük hayatımızı ilgilendi­ren, sosyal hayatta, gündelik yaşantımızda ve toplum tarafından çokça benimsenmiş, adeta Müslümanların hayatında günlük olarak uygulanan, inancımızı örf ve adetlerimize yansıtan dualara yer verdim.

  Bu eserimizde, Müslümanın dua ve zikirden asla uzak olmaması gerektiği, dua ve zikirlerini yerine ge­tirirken samimi olunmasının gereği vurgulanmıştır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.