sadsad x
asdasd

Peygamberimizin Dilinden 41 Konuda 41 Kıssa

Hititkitap Yayınevi
11,11 TL
8,89 TL
%20 indirim
Peygamberimizin Dilinden 41 Konuda 41 Kıssa Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 184
ISBN: 9786055925123
Kapak: Ciltsiz
Mustafa Aktaş
Mustafa Aktaş
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Peygamberimizin Dilinden 41 Konuda 41 Kıssa Kısa Özet

  Kitap piyasasında, uzun-kısa öykü ve hikaye adı altında o kadar çok kitap var ki saymakla bitiremeyiz. Halk arasında anlatılan hikâye ve masallar da cabası…
  Hadislerde geçen pek çok kıssanın kitaplarda ve halk ağzında anlatılan alelade hikâye ya da masal gibi bir değere sahip olmasından rahatsızlık duyduk.
  Ayet ve hadisin müslümanın bilgi ve kültür hayatında bir ağırlığı, kişisel yaşamına müdahalesi olmalı diye düşünüyoruz.

  Dolayısıyla elinizdeki kitabın sebeb-i vücudu, Kur’an ve Peygamber kıssalarının anonim hikaye ve masal hafifliğinde sunulmasından duyduğumuz rahatsızlığın dışa yansımasıdır. Din görevlileri, meslekdaşlarımız ve halkımıza az ya da çok bilinen bu kıssaların kaynaklarını verelim istedik.

  Peygamberimizin Dilinden 41 Konuda 41 Kıssa adını verdiğimiz bu kitapta, Riyazüs-Salihin ve Müttefekun Aleyh Hadisler içinden seçme kıssalar değil bu iki kitaptakilerin tekrarları hariç hepsi yer almaktadır. 41 rakamının iki kaynaktan hadislerin tespiti esnasında tevafukan ortaya çıktığını söylesek içinizden *o kadar da olmaz!* diyenleri işitir gibiyiz.

  İlk 17 konuda zikrettiğimiz kıssalar Riyazü’s-Salihîn’den, 18. konudan sonuna kadar olanlar ise Müttefekun Aleyh’den alınmıştır.

  Çalışmamızda geçen hadislerin ekserisi eski milletlere ait kıssa iken bir kısmı eski Peygamber ve milletlere ait bilgi ve uygulamalardır.

Peygamberimizin Dilinden 41 Konuda 41 Kıssa Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.