sadsad x
asdasd

Peygamber Efendimizin ve Hz. Yusuf'un Gördüğü Rüyaların da Bulunduğu Rüya Tabirleri

Gece Kitaplığı
9,63 TL
6,26 TL
%35 indirim
Peygamber Efendimizin ve Hz. Yusuf'un Gördüğü Rüyaların da Bulunduğu Rüya Tabirleri Hakkında Bilgiler
Türü: Astroloji-Fal- Rüya
Sayfa Sayısı: 300
ISBN: 9786059867405
Kapak: Ciltsiz
Melek Korkmaz
Melek Korkmaz
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Peygamber Efendimizin ve Hz. Yusuf'un Gördüğü Rüyaların da Bulunduğu Rüya Tabirleri Kısa Özet

  Peygamber Efendimiz (S.A.V) Hudeybiye seferine çıkışında şu rüyayı görmüşlerdir. Kendisi ve ashabı asla korkuları olmadan, emniyet içerisinde Mekke'ye giriyorlar. Kabe'yi tavaf ediyorlar. Kurbanlarını kesiyorlar ve bazısı saçlarını traş ettiriyorlar.Peygamber Efendimiz (S.A.V), bu rüyada rüya meleğinin dahli ve tavasutu olmaksızın, bizzat Allah (c.c) tarafından müjdelendirilmiştir.

  Peygamber Efendimizin (S.A.V) bu rüyası Hudeybiye seferine çıkıldığı o yıl, Mekke'ye giremeyip Medine'ye geri dönülünce münafıkların dedikodusuna sebep olmuştu. Allah (c.c) Peygamberinin rüyasını doğrulamış ve arkasından da fethi müjdelemişti.

  Bir vakit Yusuf babasına; "Babacığım! Ben rüyada on bir yıldızla güneşi ve ayı gördüm; bana secde ediyorlardı" Babası Hz. Yakup (a.s) oğlu Yusuf'a bu rüyadan kardeşlerine bahsetmemesini söyler. Belki kardeşlerinden kendisine zarar gelebileceğini anlatır. Nitekim yine kardeşleri Hz. Yusuf'a zarar vermekten geri durmazlar ve onu bir kuyuya atarlar.

  Hz. Yusuf'u oradan geçen bir kervan bulur. Onu köle pazarında satarlar. Arkasından uğradığı bir iftiranın sonunda kendisini zindanda bulur.

Peygamber Efendimizin ve Hz. Yusuf'un Gördüğü Rüyaların da Bulunduğu Rüya Tabirleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.