sadsad x
asdasd

Peygamber Efendimiz Sallallahu Aleyhi ve Sellem'in 4000 Sünnet ve Adabları

Kitapkalbi Yayıncılık

Nuri Dunay

45,00 TL
33,75 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
11,25 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Peygamber Efendimiz Sallallahu Aleyhi ve Sellem'in 4000 Sünnet ve Adabları Hakkında Bilgiler
Türü: Meal Tefsir ve Hadis Kitapları
Sayfa Sayısı: 446
ISBN: 9786059815130
Kapak: Ciltli
Nuri Dunay
Nuri Dunay
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Peygamber Efendimiz Sallallahu Aleyhi ve Sellem'in 4000 Sünnet ve Adabları Kısa Özet

  Bismillahirrahmanirrahim! Allahu tealaya hamd olsun. Habibi Muhammed Sallallahü Aleyhi ve Sellem'e, ehline ve tabilerine salat ve selam olsun. İncelediğiniz bu eser, tüm kardeşlerimizin önemle ihtiyaç duyduğu hususları ele almakla, uygulama alanında yaptığımız noksanlıklardan bizleri kurtaracak bir bilgi hazinesi gibidir. Sünnetler, Resulullahın (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) nurunu bize ulaştırır.

  Sünneti ihya eden O'nu ihya etmiştir ve yüz şehid sevabı kazanacaktır. Günlük dört bin kadar sünnet vardır, bunlardan kaçını yapıyoruz acaba! Hayatımızı sünnete göre tanzim edersek elbette şefaate nail olacağız, aksi takdirde işimiz felaket olur ve bid'atlerde boğuluruz.

  Ahmet Hoca kardeşimizin gayretiyle sizlere sunulan şu eserinde, önemli başlıkları gözden geçirirsek eserin kıymetini anlamış olacağız: Yemek Yemekle İlgili Sünnet Ve Adablar, Davet Yemeği İle İlgili Sünnet Ve Adâblar, Misafire İkram İle İlgili Meseleler Su Ve İçeceklerle İlgili Sünnet Ve Adâblar, Elbise Giymenin Adabı, Gece Vakti İle İlgili Adâblar, Uyumanın Adabı, Rüya İle İlgili Sünnet Ve Adâblar, Saç Ve Sakal İle İlgili Sünnet Ve Adablar, Koku Sürünmek İçin Sünnet Olan Vakitler, Tuvalete Girip Çıkma Adabı, Hacet Gidermenin Yasak Olduğu Yerler, Misvak Kullanmanın Adabı, Abdestin Sünnet Ve Adâblan, Daha bîr çok konu işlenmiş ve sizlere hazır bir sofra gibi sunulmuştur. İnşallah istifade edelim ve başkalarına da tavsiye edelim. Bu eserin, Sünnetin ihyasında büyük faidelere sebep olmasını niyaz ederim.

  - Ali Kara (Hocaefendi) Şaban- 1436 2015-05-21

Peygamber Efendimiz Sallallahu Aleyhi ve Sellem'in 4000 Sünnet ve Adabları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.