sadsad x
asdasd
55,00 TL
39,60 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
15,40 TL
Pervanistan ve Diploması Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 492
ISBN: 9786057603807
Kapak: Ciltsiz
Yurdanur Aksoylar Çetirge
Yurdanur Aksoylar Çetirge
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Pervanistan ve Diploması Kısa Özet

  "Meslek yaşamımızda ikinci kez bir rejimin çöküşüne tanık olduk. İran’da monarşinin yıkılışını, yerine bir İslam Cumhuriyeti kurulmasını görmüştük. Afganistan’da Sovyet yandaşı hükümet devrildi, gene İslam Devleti kuruldu. Önceki yönetimler zamanında dahi yer yer geçerli olan şeriat düzeni iyice pekişti. İkinci kez bir iç savaş yaşadık. Kıtlığı, yokluğu, acıyı çok yakınımızda hissettik..."

  "Bizler çoğu kez büyük tehlikeleri an farkıyla atlattık. Geçtiğimiz bir yere beş-on dakika sonra kurşun saplandığını ya da bir roket parçası geldiğini gördük. Afgan halkının çilesi ise daha da kötüleşerek devam etmekte. Üstelik düzeleceğine ilişkin hiçbir beklenti olmadan.

  Ben de artık umudumu yitirdim. Barış olması için bir mucize gerektiğine inanıyorum. Çoğu kez, o kayalık dağların altından petrol fışkırsa, dış dünya orada da insanların yaşam savaşı verdiğini anlayacak diye düşündüğüm oldu.

  Aksi halde, tüm değer yargılarını özel çıkarlarına göre biçimlendiren büyük devletlerin kendilerinin sebep olduğu bu sefaleti, uzaktan bir film gibi izleyeceklerinden ya da kendi çıkarları için kullanacaklarından kuşkum yok..."

  Yurdanur A. Çetirge, İran`daki dönüşümü kendi tanıklığında kaleme aldığı ve ses getiren kitabının ardından, bu kez yine kendi tanıklığıyla Afganistan`daki tarihsel kırılmayı okurlarına sunuyor...

Pervanistan ve Diploması Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.