sadsad x
asdasd

Paris'te FLN Militanıydı Babam

Hemen Kitap
12,96 TL
7,65 TL
%41 indirim
Kazancınız
:
5,31 TL
Paris'te FLN Militanıydı Babam Hakkında Bilgiler
Türü: Anı- Mektup - Günlük Kitapları
Sayfa Sayısı: 168
ISBN: 9789756178713
Kapak: Ciltsiz
Said Mahrane
Said Mahrane
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Paris'te FLN Militanıydı Babam Kısa Özet

  Bir gece, çocuklara hikâyeler anlatıldığı saatlerde mavi bir naylon torbadan usulca çıkardığı sararmış kağıdı oğlu Said’e uzatır Mohamed Mahrane. Küçük bir çocuk olan Said, o gece babasının geçmişini ve Cezayir Savaşı sırasında yaşananları böyle keşfeder. Cezayir Savaşı, Ulusal Kurtuluş Cephesi’nin 2. Cephesi gölgesinde Paris’ten yönetilen bir savaştır.

  O andan itibaren babasının hikayesini en ufak ayrıntısına kadar öğrenme isteğiyle yanıp tutuşur. Ama babasının çok az vakti vardır. Ansızın yitip gitmeden önce; Kabiliyelilerin Paris’in 3. Bölge kafelerindeki gizli görevlerini, Paris’in çatılarındaki firarını ve peşine düşen polisleri anlatacak kadar bir zamanı olmuştur.

  Said Mahrane, silahların konuştuğu o yıllardan elli yıl sonra, yok olup gitmiş bir geçmişin ipuçlarını toparlamak için son derece kişisel bir araştırmaya girişiyor. Paris’le Cezayir kenti arasında, o dönemin son tanıklarının anılarını derliyor. Cezayir Savaşı yılları Paris’inin boğucu ortamındaki gencecik babasının ve Ulusal Kurtuluş Cephesi’nin şiddet yüklü, gündelik yeraltı faaliyetlerinin görüntülerini yeniden oluşturuyor.

  Cezayir Savaşı’nın pek bilinmeyen yüzü üzerine yazılmış kişisel ve etkileyici bir anlatı...

Paris'te FLN Militanıydı Babam Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.