sadsad x
asdasd
120,00 TL
114,00 TL
%5 indirim
Kazancınız
:
6,00 TL
Para ve Para Teorileri Hakkında Bilgiler
Türü: İşletme Muhasebe ve Maliye Kitapları
Sayfa Sayısı: 357
ISBN: 9786056591778
Kapak: Ciltsiz
Fatma Cesur
Fatma Cesur
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Para ve Para Teorileri Kısa Özet

  Para ekonominin en önemli ve ilgi çekici alanlardan biridir. Para ile yapılan işlemler hangi düzeyde olursa olsun tüm birey ve kurumların günlük hayatının bir parçasıdır. Ekonomik aktivitelerin bir parçası olan paranın miktarında meydana gelen değişmeler enflasyon, faiz oranları, döviz kurları, ödemeler dengesi ve işsizlik gibi ekonomik göstergeleri de etkilemektedir

  Kitap onbir bölümden meydana gelmektedir. İlk beş bölümde Paranın Tanımı ve Kapsamı, Para Arz Teorisi, Para Politikasının Amaç ve Araçları, Para Politikası Stratejileri, Para Talebi Teorileri ve Paranın Aktarım Mekanizması ayrıntılı bir biçimde incelenmiş ve her bölümün sonundaki çalışma soruları ile kendinizi test edebilirsiz .

  Kitabın son altı bölümünde ise; Paraya Keynesyen Yaklaşım: IS-LM Analizi, Enflasyon Teorileri, Stagflasyon Teorileri, AD-AS Modeli, Makroekonomik Modellerde Paranın Yeri ve Merkez Bankası ayrıntılı bir biçimde incelenip her bölümün sonun çalışma soruları ilave edilmiştir. Çalışmaya bazı ekonomik terimlerin daha iyi anlaşılması için ayrıntılı bir sözlük eklenmiştir.

  Para ve Para Teorileri ile ilgili hangi düzey bilgiye sahip olursanız olun, bu konuda rehbere ihtiyacı olan herkesin bilmek isteyeceği tüm konular hakkında size yardımcı olacak bir kaynaktır.

Para ve Para Teorileri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.